Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 16.6.2016

5 přísně tajných míst na naší planetě, na které se v životě pravděpodobně nikdy nedostaneKaždý z nás ví, že je na světě spoustu míst, které skrývají někdy i sami lidé… Ať už je to kvůli tajnému výzkumu, nebezpečí, nebo dalších důvodů. Dneska si ukážeme ta nejzajímavější.


 

Area 51

Tento vojenský sektor na jednom z nejtajemnějších míst na Zemi se nachází na jihu Nevady. Skrývá se v něm několik laboratoří a vojenských letišť. Toto místo se často stává jedním z hlavních předmětu konspiračních teorií, které tvrdí, že jdou o základnu, která se zabývá studií UFO.

 

area-51b46df.jpg

 

Rezervace Javari

Jen těžko by si někdo z vás myslel, že daleko v Amazonii mohou platit nějaká pravidla o pohybu. Opak je ale pravdou. V rezervaci Javari je pohyb přísně kontrolován peruánskou a brazilskou vládou. Na tomto místě se totiž nachází nejvíce domorodných kmenů na světě. Toto území je jen o něco málo větší než Rakouskou a žije na něm 14 různých kmenů, které dohromady tvoří více jak 3000 lidí. Žíjí tak, jak žili jejich předci již celá tisíciletí.

 

rezervace.jpg

 Trezor společnosti Coca-Cola

Muzeum, které svým návštěvníkům v americké Atlantě nabízí přiblížit historii společnosti Coca-Cola. Ovšem uvnitř skrývá jednu kuriozitu. Uvnitř se totiž nachází trezor s přísně tajným původním receptem Coca-Coly. Ten byl vymyšlen v roce 1886 a o pár let později přemísteň do bankovního trezoru. V roce 2011 byl ale přemístěn právě do tohoto muzea.

 

tajne-miesta-4.jpg

 

Metro 2

Někdo z vás už mohl slyšel o této tajné podzemní síťi metra, která se nachází v Moskvě hned pod tou veřejnou síťí metra. Údajně byla vytvořena v době socialismu a to pro evakuační a vojenské účely. Celá tato síť se skládá celkem ze 4 linek, které spojují ty nejdůležitější Moskevské části.

 

tajne-miesta-8.jpg

 Ostrov Surtsey

Tento ostrov leží nedaleko Islandu a vznikl teprve před necelými 60 lety sopečnou erupcí. Jedná se o jednou z nejvíce předmětných míst pro mnoho vědců. Ostrov patří i do světového dědictví UNESCO. Na tento ostrov se dostanete jedině s doktorátem z geologie nebo biologie. Vědci zde totiž zkoumají tajné schopnosti rostlin a živočichů při osídlování nového prostředí.

 

ostrov.jpg