Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 7.9.2016

Muž volal, že se něco hýbe ve zdi. Z toho, co tam dobrovolníci našli, ztratili řečDobrovolníci z WFFT (Wildlife Friends Thailand) z Bangkoku dostali zprávu o díře ve zdi, ve které se cosi hýbe. Nevěděli tak, co mohou čekat. Když přijeli na místo, byli v šoku!

Na místě byl muž, který jim volal, a mříže ze které se na něj dívaly vyděšené a smutné oči.
 

 

Ukázalo se, že uvnitř je uvízlá opice. Po jejím vytáhnutí se dokázalo vypátrat i jejího majitele, ale to nebylo zdaleka vše…

 

 

V tomto hrůzostrašném vězení strávila opice až 25 let! Její bývalý majitel o ni totiž nechtěl pečovat, tak ji tam prostě nechal.

 

 

Dobrovolníci tohoto samce opice pojmenovali Joe. Jedl pouze to, co mu někdo občas hodil do díry, nebo to, co se mu podařilo ukrást kolemjdoucím. Nejhorší je ale to, že tolik let nikoho nenapadlo zavolat odpovědné orgány!
 

 

Tento způsob života se na Joe také  bohužel podepsal. Trpí kvůli nedostatku pohybu svalovou atrofií.
 

 

Po vytáhnutí z klece a zabalení do deky byla opice doslova v šoku. Nemohla zřejmě uvěřit tomu, že se jí nakonec dostalo pomoci.

 

 

Dobrou zprávou je ale to, že Joe začíná pomalu znova chodit. Pomalu ale jistě se tak vrací do formy! Odhaduje se, že by se měla dožít zhruba 35 let. Aspoň poslední dekádu svého života tak Joe prožije v bezpečí a obklopen péčí.