Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 28.4.2017

Chlapce neunesli jen díky tomuto jednoduchému pravidlu, které je naučila máma

Každý z nás už někdy mluvil s dětmi o tom, aby nedůvěřovaly a nepovídaly si s cizími lidmi. Co mají ale dělat v situaci, kdy je neznámý člověk v nebezpečí a potřebuje pomoc policisty nebo doktora? Žena opisuje, jak jediné pravidlo ochránilo její 2 syny před únosem.
„Před 3 dny jsem ráno po sprše trpěla silnými bolestmi. Bolest byla nesnesitelná a málem jsem ztratila vědomí. Z posledních sil jsem se oblékla a šla na pohotovost. Starším synům jsem řekla, ať počkají na souseda na lavičce. Předtím jsem se ale ujistila, že soused děti vyzvedne.

 

Mladší děti jsem vzala s sebou do nemocnice, kde se ukázalo, že mi praskla cysta na vaječníku. Mladší děti byla se mnou a ty starší měl soused zavést do školy.


Když se ze školy vrátil starší syn, řekl mi, že se velmi opozdili. Ukázalo se, že soused pro ně jel zdaleka a museli na něho čekat až hodinu! Za tu dobu se jim stalo něco, před čím jsem je několikrát v životě varovala. Přišla k nim divná žena s 2 neznámými muži. Říkala, že mají kamaráda, který se strašné bojí vyjít z toalety. Prosili mé syny, aby jim pomohli ho přesvědčit a za odměnu jim slíbili čokoládu. Mé děti jim několikrát řekli ne a jen to je zachránilo před únosem. Naštěstí je o několik minut později vyzvedl soused. Když jsem uslyšela, co se stalo, udělalo se mi špatně.

 

Syn mi řekl, že věděl, že by si s nimi neměl povídat, protože jsem mu o tom několikrát řekla. Dobře věděl, že si nesmí povídat s „podezřelými“ (tak jim doma říkáme) – dospělí přece neprosí děti o pomoc. Normální člověk v případě nouze požádá o pomoc jiného dospělého.“