Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 2.8.2016

Věděli jste, co byste neměli jíst a pít na prázdný žaludek? Toto je seznam věcí, které mu dělají zloa

Některé potraviny, které většina z nás často konzumuje na prázdný žaludek ke snídani, mají negativní vliv na naše zdraví. Dneska si seznam takovýchto věcí ukážeme. Třeba hned zjistíte, co má na vás hned od rána negativní dopad.Káva

Asi každý z nás už někdy ráno vypil na lačný žaludek kávu, která je pro mnohé lidi tou nejdůležitější věcí pro správný start dne. Káva ale dráždí žaludek a časem z tohoto popíjení může vzniknout gastritida, což je onemocnění žaludku. Pití kávy na prázdný žaludek má také negativní vliv na játra.

 

Citrusové plody

Pokud si ráno dáte na prázdný žaludek citrusové plody a šťávy z nich, můžete si způsobit různé alergie a dokonce i zánět žaludku.

 

Banány

Spoustu z nás jí banány téměř každý den, ale málokdo ví, že po ránu na prázdný žaludek dokážou způsobit akorát tak nadýmání provázené nepříjemnými pocity. Banány jsou totiž pomale stravitelné. Lékaři doporučují jíst toto ovoce až po obědě.

 

Studená voda

Voda s pokojovou teplotou je po ránu nejvhodnější, ale studená voda má negativní vliv na trávení, neměli byste ji pít po ranním probuzení, ale ani při jídle. Mohli byste tak svému žaludku způsobit šok.

 

Syrová zelenina

V čerstvé syrové zelenině jsou kyseliny, které mohou podráždit vaši sliznici žaludku. Proto samotná zelenina není pro ranní konzumaci vhodná, hlavně pro lidi, kteří trpí trávícími problémy.

 

Jogurt

Jogurt na prázdný žaludek nezpůsobí takovou neplechu jako citrusy, ale ani on nepřinese tělu velký prospěch. Pokud chcete aby pomohl vašemu trávení, sněste jej dvě hodiny po jídle nebo chvíli před spaním. Jedině tak pomůže vašemu trávení.

 

Sladkosti

Vaše slinivka hned ráno nemůže produkovat dostatečné množství inzulínu. Pokud budete často ráno jíst sladkosti, hladina cukru v krvi časem stoupne nad normál a může se stát, že vám to mimo jiné způsobí cukrovku.