Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 26.2.2016

Máte sny, kdy nevíte jestli jde o skutečnost nebo sen? Měli byste o sobě vědět toto…


12767661_1012789875466714_1215146445_n

 

Říká vám něco pojem lucidní snění? Možná už se vám také stalo, že jste si uprostřed snění uvědomili, že to, co se odehrává není realita, ale pouhý sen a díky tomu jste se lépe vypořádali se svou noční můrou.

Vědci z institutu Maxa Planca udělali jednoduchý výzkum, kdy rozdělili účastníky podle toho, jak často mívají lucidní snění a následně jim udělali scan mozku, při kterém zjistili, že ti kteří zažívají častěji lucidní snění, mají větší aktivitu v oblasti mozku zvané prefortální kortex v porovnání s těmi, kteří mívají lucidní snění jen zřídka.
 
Pokud byste i vy chtěli zažívat častěji lucidní snění, existuje pár cviků, které vám k tomu dopomohou. Jako příklad vědci uvádějí, že si máte vícekrát denně uvědomovat svou momentální situaci, ve které se nacházíte a jestli se všechno děje tak, jak má. Dalším bodem, kdy si můžete uvědomit, že sníte je moment, kdy se ve snu zadíváte do zrcadla, nebo se podíváte na svou ruku. Ve snech se totiž náš obraz v zrcadle deformuje a mírně zvětšuje a to samé platí u ruky, která může mít ve snu třeba šest prstů.

 

Lucidní snění je opravdu zajímavé a tréninkem si ho můžete přivolávat častěji a pak už si třeba jen užívat ve snu létání a přemisťování se na různé kouty světa.