Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 27.2.2016

Může vám Wi-Fi opravdu poškodit zdraví? Po tomto článku už budete mít jasno


12769632_1012934258785609_487549985_n

V dnešní době už nejspíš nenajdeme žádnou lokalitu, ve které bychom nemohli zachytit signál WIFI a lehce se tak připojit na Internet v každém koutě světa. Všudypřítomný signál se stal naší životní součástí a u mnoha lidí vytváří značné obavy, jestli není pro naše zdraví škodlivý.Wifi routery fungují díky komunikaci pomocí radiových vln, obdobně jako je to u televizí a rozhlasu, avšak u WIFI routerů je frekvence mezi 2,4 a 5 GHz, což je až 100 krát více, než v případě běžných FM vln. Jisté obavy lidí vznikají právě kvůli tomu, že lidské tělo je také zvyklé využívat různé elektrické signály a impulsy, které ovládají určité procesy v těle a vysoce energetické zařízení by mohlo chod těchto signálů radikálně narušit.

Například takové jaderné zařízení je smrtelně nebezpečné pro lidský organismus, protože nenávratně poškozuje lidské DNA a podporuje růst nádorového onemocnění v těle. Existuje tedy nějaký důkaz o tom, že je WIFI síť pro lidstvo nebezpečná? Nedávné setkání Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny rozhodlo, že je nutné zařadit WIFI síť do třídy 2B. Do této třídy spadají všechny záření, které mohou vyvolat karcinogenní onemocnění. I přesto, že je WIFI zařazena do třídy 2B a zní to trochu hrůzostrašně, můžeme vás uklidnit. Do této kategorie totiž patří například i pití kávy, využívání plastových kelímků, konzumace nakládané zeleniny, nebo také tesařské práce. Sečteno a podtrženo, tato kategorie nemá přímé důkazy o vzniku rakoviny, ale tato možnost není zcela vyloučená.

Někteří lidé tvrdí, že jsou velmi náchylní na přítomnost WIFI signálu a cítí díky němu lehkou až silnou nevolnost a trpí na bolesti hlavy. Světová zdravotnická organizace však dospěla k závěru, že problém je třeba hledat jinde, než ve WIFI signálu, protože ten je pro člověka neškodný a jeho zdraví ovlivňovat nemůže.