Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 8.1.2017

Teroristický útok v Jeruzalémě: Nákladní automobil vjel do skupiny mladých lidíNáklaďák narazil do skupiny chodců na populární promenádě Armon Hanaciv  v Jeruzalémě. Izraelská policejní mluvčí řekla, že čtyři lidé byli zabiti a 15 dalších bylo zraněno, z nichž jeden vážně. Řidič, Palestinec, byl zastřelen policií přes čelní sklo. Úřady hovoří o teroristickém činu. Což poté potvrdila i policejní mluvčí.


Policejní mluvčí Luba Samri uvedla, že nákladní automobil náhle změnil směr a vjel do skupiny mladých lidí, kteří vystoupili z autobusu poblíž zdi kolem starého města Jeruzaléma. Mezi mrtvými byli tři ženy a jeden muž.

 

Sociální pracovník řekl Jerusalem Post, že viděl srážku kamionu se skupinkou mladých lidí, kteří vystoupili z autobusu. Asi deset lidí bylo na ulici, někteří ale zůstali uvězněni pod kamionem.

 

Pomocí nožů a aut útočí v Izraeli palestinští extrémisté už od září 2015. Izrael násilí přičítá nepřátelské kampani palestinských politiků a náboženských vůdců. Palestinci naopak tvrdí, že příčinou je stagnace mírových jednání a okupace palestinských území.