Novinkov.cz

Novinkov.cz

kalendář jmen
Publikováno 30.12.2016

Šokující tajné záběry z masového průmyslu zachycené na kameru. Takto trpí mladá kuřátkaToto video popisuje to, co masný průmysl před lidmi tají a nechce, aby to viděli. Na celém světě, počínaje Amerikou a Anglií video vidělo již více než 30 milionů lidí a počet zobrazení stále stoupá.

Šokující záběry z líhně, které se povedly natočit zahraniční skupině ochranářů zvířat, se okamžitě dostali do světa. Mnozí lidé totiž jedí maso, ale nevědí, co předcházelo okamžiku, kdy se kuře dostalo do chladicího boxu v obchodě a následně k nim domů. Záběry, na kterých je vidět malé, 1-denní kuřátka, jsou pro silnější povahy, protože to, co se děje ve fabrikách na zpracovávání a výrobu masa a masných výrobků není nic hezké na pohled. Na záběrech je také vidět, že některé mláďata se vylíhla opravdu jen nedávno, protože sem-tam se na linkách objeví i skořápky z vajíček.

Záběry odhalily, že pípající a krásné mláďátka jsou zpracovávány hned v první den svého života. Ukazují, jako jsou hlavy „špatných“ kuřátek odtržené od těla (mláďátka byly stále naživu), zatímco ty lepší a větší jsou bez milosti hozeny do černých odpadkových košů, aniž by byly ihned zabity – ty se považují za vhodné kusy pro masný průmysl .

Video natočené tajně pomocí skupiny na ochranu práv zvířat ukazuje, jak krutě s nimi zacházejí. Pomocí strojů jsou násilně a rychle rozdělovány do beden a na pásy, a také se s nimi zachází jako s neživými bytostmi. V bednách jsou baleny po tisících, následně jsou uskladněny v tmavých úložných skříních.

Pokud jste si mysleli, že tímto se utrpení kuřat končí, musím vás zklamat, protože “ třídicím procesem“ se všechno teprve začíná. Pracovníci fabriky berou kuřátka, které jednou skončí jako potrava pro lidi a píchne jim injekci, která obsahuje růstové hormony. Na obrázku výše si můžete všimnout, že kuřátka v kruhu čekají na injekci a hned, jak ji dostanou putují do díry ve středu. Injekce způsobují, že zvíře během 40 dní vyroste a je připraveno na jistou smrt. Některé však narostou až tak, že jejich vlastní nohy jejich nedokázaly unést…