10 ilustrací, které ukazují brutální rozdíly mezi současností a minulostí. Poznáváte něco? 10 ilustrací, které ukazují brutální rozdíly mezi současností a minulostí. Poznáváte něco?

10 ilustrací, které ukazují brutální rozdíly mezi současností a minulostí. Poznáváte něco?

Publikováno 30. 9. 2020

Doba strašně letí a možná si to sami ani neuvědomujete, ale realita života před deseti lety byla naprosto odlišná od té dnešní. Moderní doba a technologie jdou kupředu takovým tempem, že už ho pomalu přestáváme stíhat. Zatímco ve středověku trvalo celá léta, než nastala nějaká změně, v současném světě k nim dochází skoro ze dne na den. Jen si to přiznejme, ještě v roce 2009 by si asi málokdo dokázal představit, že za pouhých 10 let ovládnou naše životy sociální sítě. A dnes přitom máme pocit, jako by tady byly odjakživa. A právě na tyto rozdíly se dnes podíváme.

Pojďte se s námi na to podívat. Umělkyně Alice Perkmini se rozhodla vytvořit pro server Brightside sérii ilustrací, které s děsivou upřímností vystihují, jak moc se současná doba liší od té minulé, která zdaleka není tak vzdálená, jak se vám možná bude zdát. A jak se jí to povedlo, na to se můžete podívat v naší galerii. Vše tedy najdete níže.

⇊ Více v galerii ⇊