33 let od natáčení filmu Vesničko má středisková přišel šok: Z Otíka je sexy chlapík
Novinkov.cz

Dnes má svátek Světlana, zítra Radek


33 let od natáčení filmu Vesničko má středisková přišel šok: Z Otíka je sexy chlapík

Publikováno 14. 5. 2019
Autor:

Jiří Manzel s jeho komedií Vesničko má středisková ohromil před 30-ti lety davy lidí as úsměvem na ni dodnes vzpomínají mladší, ale i starší generace. Nejvýraznější postavu bezpochyby ztvárnil maďarský herec János Bán, s filmovým jménem Otík. Dnes je však velmi nízká pravděpodobnost, že byste ho na ulici poznali. Je z něj úplně jiný muž.

Uplynulo neuvěřitelných 33 let , od legendární komedie, na kterou dnes všichni vzpomínáme jen v dobrém. Mnoha však zajímalo, jak se k nám Otík, a tedy János Bán, dostal. On o tom rozhodne řekl více: “Před tím, než se Vesničko má středisková natáčela, jsem byla v Praze s představením, ve kterém jsem hrál vesnického prosťáčka. Pan Menzel ho viděl a na základě toho mě oslovil. ” Režisér Menzel tedy udělal jen a jen dobře.

S úkolem naivního závozník Otík se János velmi rychlá vžil a pravděpodobně i kvůli tomu ho tato úloha vyšvihla velmi vysoko v jeho herecké kariéře. Získal mnoho pracovních nabídek až dnes na den se zrodila nová hvězda. Dokonce si zahrál i po boku slavného Arnolda Schwarzeneggera, ve filmu Červená horko.

Ne každý však ví, že v jeho životě nastalo i nepříliš příjemné obodbí, kdy zůstal herecký Otík bez peněz. Všechny prý investoval do svých malých dětí. Dnes je tomu však úplně jinak a János bývá v Budapešti spolu se svou rodinou. Sám často říká, že divadlo je jeho druhá manželka a film jeho milenka.

Na zkušenosti se slovenskými a českými herci vzpomíná s úsměvem a pokorou. Vyjádřil se totiž takto: “Za nejkrásnější věc považuji to, že mě čeští a Slovenské herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale já jako kamaráda. Toto si is odstupem času nesmírně vážím. “Slovenská a čeští fanoušci to věru ocenili patřičně a János zapadl mezi herecké legendy velmi dobře.

Pokud byste ho dnes náhodou setkali na ulici, ale nebyli byste si jisti, určitě hledejte upraveného, elegantního, talentovaného a hlavně usměvavý pána. Takovým János Bán stále je a my můžeme být jen pyšní na to, že i díky němu se slavná komedie Vesničko má středisková stala natolik úspěšnou, že i dnes si ji s radostí dívá mnoho lidí.

Více už v galerii DÁLE

Zdroj: cas.sk