Bartoš navštívil Brusel, kde jednal s belgickou místopředsedkyní vlády: uživatelé sociálních sítí mu ale cestu vytkli

Publikováno 1. 7. 2021
Autor:
+ 6 fotek+ 6 fotek

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se rozhodl již nyní ukázat lidem, jakým by byl předsedou vlády. Vydal se proto do Bruselu, kde měl schůzi s belgickou místopředsedkyní vlády Petrou De Sutterovou. Jednali o koronavirové epidemii, kterou Belgie údajně zvládá lépe než Česko. Mimo jiné se političce jako transženě omluvil za slova hlavy státu Miloše Zemana. Píše o tom web expres.cz.

V polovině června Bartoš už jezdil do Bratislavy na bezpečnostní konferenci Globsec. Někdo ho za to pochvaloval, další ale říkali, že předčasně považuje sebe za premiéra. Šéf Pirátské strany se ale na kritiku nedívá a nově odletěl do Bruselu, kde zasedl s europoslancem Marcelem Kolajou s Petrou De Sutterovou, která je známá tím, že si změnila pohlaví. To se stalo jedním z témat schůze a Bartoš se političce omlouval za prezidenta Miloše Zemana, který se o podobných lidech negativně vyjadřoval.

„Právě jsem jednal s místopředsedkyní belgické vlády Petrou De Sutterovou. Řešili jsme zejména poučení ohledně pandemie,“ prohlásil Bartoš a dodal, že De Sutterová je úspěšnou političkou. Kromě toho Bartoš řekl, že Belgie velmi dobře zvládá pandemii koronaviru a lidé vládě věří. To pomohlo udržet ekonomiku a školy v chodu a nedocházelo k dlouhým lockdownům, protože občané dodržovaly vládní opatření.

V komentářích šéfa Pirátů ale nikdo nešetřil a uživateli mu napsali, že v Belgii to také není zrovna růžové. Nákaza si tam vyžádala „pouze“ o pět tisíc méně obětí než v Česku. Další komentující se zajímali, jak to že Bartoš jezdi do Bruselu a jedná tam jménem České republiky.

Podívejte se do galerie níže.