Británie slaví: Princezna Kate se poprvé objevila na veřejnosti po náročné léčbě

Publikováno 1. 6. 2024

Blízký přítel princezny Kate Middleton (42) promluvil pro americký magazín Vanity Fair a přinesl povzbudivé zprávy. „Kate zaznamenala výrazný obrat k lepšímu,“ řekl veřejnosti. „Velkou úlevou je, že princezna reaguje dobře na léky, které jí opravdu pomáhají,“ dodal s odkazem na probíhající chemoterapii. Princezna Kate, matka tří dětí, má prázdný kalendář až do konce roku, což jí umožňuje plně se soustředit na své zdraví. Podle posledních zpráv se klidový režim a odříznutí od veřejnosti pozitivně projevují na jejím zdravotním stavu.

Korunní princ William (41) je své manželce velkou oporou a stará se nejen o ni, ale i o děti. „Princ William svou manželku vyloženě obletuje a pomáhá, jak se jen dá,“ uvedl rodinný přítel. „Třeba i s vymýšlením programu pro děti,“ dodal. Podle magazínu Tatler Kate pomáhají při zotavování také její rodiče a sourozenci, kteří ji často navštěvují a poskytují jí morální podporu.

První výstupy na veřejnosti

Magazín Vanity Fair a britský deník Daily Mail uvedly, že princezna Kate byla po dlouhé době spatřena mimo svůj domov. „Kate byla nedávno spatřena se svou rodinou a při samostatných pochůzkách,“ píše magazín People. I když neexistují žádné fotografie ani videozáznamy z těchto okamžiků, podobné zprávy přinesly i jiné zdroje. „Princezna byla v posledních týdnech viděna se svou rodinou, což bude mnohými považováno za pozitivní znamení,“ uvádí britský deník Daily Mail.

foto: youtube.com

Výhled do budoucna

I když princezna Kate zaznamenává zlepšení, k veřejným vystoupením se vrátí nejdříve na podzim. „Příznivci britské královské rodiny mají důvod k radosti. Po dlouhých měsících totiž kolemjdoucí zahlédli princeznu Kate, která dál bojuje s rakovinou,“ uvedl zdroj pro Vanity Fair. Podle posledních informací zůstane princezna v klidovém režimu, aby se její zdravotní stav mohl dále zlepšovat. Fanoušci královské rodiny tak budou muset ještě chvíli čekat, než ji opět uvidí při plnění jejích královských povinností.