Chcete miminko? Zde jsou 4 aspekty, které páry neberou vůbec v úvahu
1. Dvojice by měla být připravena poznat partnera ve zcela jiném světle. Témata diskuse, rytmy, priority a vzájemná pozornost se změní. Počínaje těhotenstvím to bude jako poznávání jiné osoby. Spolupráce mezi partnery bude muset odolat všem změnám.
2. Dalším bodem, který je podle Pickhardta podstatný, je schopnost postarat se o sebe: žádný rodič by se neměl obětovat pro své dítě tak, aby nevidělo nic jiného. Důsledky toho bývají většinou velmi negativní, zejména pro dítě, které by bylo v budoucnu neprávem obviněno, že pro něj obětuje všechno. Dokud je spontánně klást potomky na první místo, mělo by to být trochu jinak: na prvním místě zdraví, pak zdraví partnera, jen tak budou děti šťastně růst.
3. Měli byste mít dobrou „pracovní morálku“, takže byste si měli umět udělat pořádek v domácích pracích, naučit se dělat i více věcí najednou a hlavně umět vždy dokončit, co začnete. Pokud tyto schopnosti nemáte, život rodiče se vám s největší pravděpodobností zkomplikuje.
4. To nás přivádí k hlavnímu bodu, který většina párů zvažuje: smysl pro seberealizaci. Na dítě jsme připraveni tehdy, když se uvědomíme jako rodič, a nechceme provést změnu ve svém životě jen po dosažení jiných, prioritních cílů a konkrétního věku.
Psycholog vysvětluje, že jeho poznámky není třeba brát jako samozřejmost – jen poukazuje na to, kolik párů není na dítě opravdu připraveno. Partneři musí mít touhu spolupracovat během celého života svého dítěte.
Sdílejte tyto důležité tipy na Facebooku!
Sdílejte tento článek svým přátelům na Facebooku.