Do autobusu nastoupil uplakaný chlapec. Když řidič zjistil, co se stalo, neváhal a okamžitě zasáhl!

Do autobusu nastoupil uplakaný chlapec. Když řidič zjistil, co se stalo, neváhal a okamžitě zasáhl!

Publikováno 26. 10. 2023
Foto: facebook.com

Kdyby bylo na světě více takových lidí!

Ve světě, který se zdá být černý, kde lidé neustále slyší o násilí a bídě ve zprávách – je opravdu důležité zdůraznit a také mluvit o pozitivních příbězích.

Takové příběhy jsou nejčastěji příběhy hrdinů, kteří dokazují, že stále existuje naděje pro lidstvo a láska vždy převládá. Příběh dvaačtyřicetiletého řidiče autobusu Johna Lunceforda je jen jedním z nich!

Nedávno malý chlapec nastoupil do jeho školního autobusu se slzami v očích a utrápeným výrazem na tváři. John hned věděl, že chlapec má problém a musí mu pomoci.

Tohle se stalo.

Hned na začátku si všiml, že chlapec má holé ruce a nemá ani čepici a je zmrzlý. Jakmile si chlapec našel místo a sedl si, John k němu přišel a podal mu rukavice, aby si chudák mohl zahřát ruce.

„Nasadil jsem mu rukavice a řekl jsem mu, že všechno bude v pořádku.“ John to oznámil v okresní škole Kennewick na Facebooku.

Ale osobně se tam již znovu nezastavil. O několik dní později dostal od školní zprávy trochu smutnou zprávu: rodiče chlapce si nemohli dovolit koupit chlapci čepici a rukavice. Takže poté, co odvezl děti do školy, rozhodl se udělat dobrý skutek.

Zamířil do obchodu s oblečením a nekoupil si jednu, ale několik čepic a rukavic. Ráno se vrátil do školy a předal je chlapci – stejně jako ostatním studentům, kteří byli v podobné situaci.

,,Jsem dědeček, víš? Nemyslím si, že někdo chce, aby takové děti trpěly,“ řekl během rozhovoru se školou.

Malý chlapec a jeho rodiče byli vděční za jeho gesto a škola byla velmi hrdá na svého soucitného řidiče autobusu. Později se rozhodla vzdát mu hold sdílením jeho hrdinského činu na své facebookové stránce.