Dvojčata, které svět ještě nezažil: Žena počala dceru ve 3. týdnu těhotenství se synem
Novinkov.cz

Dnes má svátek Petr, Pavel, zítra Šárka

Svátek má Petr, Pavel, zítra Šárka


Dvojčata, které svět ještě nezažil: Žena počala dceru ve 3. týdnu těhotenství se synem

Publikováno 2. 4. 2021
Autor:

+ 19 fotek+ 19 fotek

Skutečně zvláštní příběh o ženě, která porodila neobvyklá dvojčata, obletěl doslova celý svět. Rodiče dvou dětí, které byly počaty několik týdnů po sobě, ale přišly na svět ve stejný den, prožívají momentálně skutečně ojedinělou a zvláštní zkušenost. Matka Rebecca Robertsová (39) se ve 12. týdnu těhotenství dozvěděla, že nečeká jedno dítě, ale nakonec dvě. V ten moment si myslela, že půjde o “klasická” dvojčata, která byla počata ve stejný den a taktéž světlo světa spatří ve stejnou chvíli.

To druhé se potvrdilo, to první však nikoli. Lékaři si neuměli vysvětlit, proč je jedno z miminek tak malé, posléze ale zjistili, že u nastávající matky došlo k takzvané superfetaci. Jde o skutečně zvláštní a ojedinělý jev. Při něm dochází ke vzniku embrya v moment, kdy už se v děloze nachází jiné z předchozího cyklu. Při tomto ojedinělém jevu je tak matka schopna otěhotnět v moment, kdy už těhotná je. 

Byla to skvělý novinka, oba nastávající rodiče se velmi těšili a o to víc, když prvotní vyšetření prokázala, že maminka čeká syna. Jenže když se dostavil pár na další kontrolu během 12. týdnu těhotenství, zůstali v obrovském šoku. Lékařka jim totiž sdělila, že ve skutečnosti čekají děti rovnou dvě. „Moje lékařka sledovala ultrazvuk, vyvalila oči a mlčela. Bála jsem se, co se stalo, a ona se mě zeptala, jestli vím, že v sobě nenosím jen jedno dítě. Byla jsem v šoku, manžel tomu nechtěl uvěřit, dokud neviděl snímky. První možnost byla, že na předchozích ultrazvucích se dcera zkrátka schovávala. Ale bylo to jinak,“ řekla Rebecca. A jak je vůbec možné, že k takovému záhadnému a ojedinělému jevu došlo? Rebecca nemohla dlouhou dobu počít, s přítelem se velmi trápili a tak se rozhodla, že začne brát medikamenty, které plodnost podporují. Očividně zabraly a u ženy tak došlo k naprosto výjimečnému jevu nazývající se superfetace. V jejím případě to znamenalo to, že počala druhé dítě během toho, co byla ve třetím týdnu těhotenství. No a po porodu se z tohoto příběhu stala obrovská senzace a není divu. Dvojčata přišla na svět ve stejný den, ve skutečnosti je však jedno starší a větší. A jak obě dvojčata vypadají?

Podívejte se na neobvyklá dvojčata do naší galerie.