Hrdinkou Moravy se stala Bára (18): S otevřenou zlomeninou zachránila cestující autobusu
Novinkov.cz

Dnes má svátek Dalibor, zítra Dobroslav


Hrdinkou Moravy se stala Bára (18): S otevřenou zlomeninou zachránila cestující autobusu

Publikováno 1. 7. 2021
Autor:
+ 13 fotek+ 13 fotek

Morava má mnoho svých hrdinů. Ať už to jsou ti, kteří přispěli finanční částkou, integrované složky a dobrovolníci, kteří na místě pomáhali a zasahovali. Tou nejvíce odvážnou se ale stala osmnáctiletá Bára, která i přes své zranění byla schopna pomoci cestujícím autobusu.

 

Tornádo na Moravě přineslo mnoho smutných příběhů, ale také velké množství těch pozitivních. Právě k těm pozitivním se řadí hrdinský čin osmnáctileté Báry z Tvrdonic, která byla těžce zraněná, ale i tak překousla obrovskou bolest a rozhodla se zachránit cestující, kteří uvízli ve zdemolovaném autobusu.

V moment, kdy na Moravě udeřilo tornáda, cestovala zmíněná Bára autobusem z Hodonína do města svého bydliště. Tornádo bylo velmi silné a s autobusem si dělalo co chtělo – dokonce ho odhodilo neuvěřitelných 30 metrů daleko. Naprosto zdemolovaný dopravní prostředek plný cestujících skončil na boku. Byla to právě Bára, která i přes obrovské a bolestivé zranění pomohla cestujícím dostat se z autobusu ven.

„Měla roztrženou hlavu, pořezanou nohu, otevřenou zlomeninu druhé ruky – tu si sama zafixovala a došla až na silnici, ze které byl autobus v šeru už skoro neviditelný,“ popisuje hrůzné okamžiky Bářina kamarádka. Bára je momentálně doma z nemocnice. Když zachránila cestující, snažila se sehnat pomoc. Narazila na muže, který jí a ostatním cestujícím okamžitě zavolal pomoc. „Až když zavolal pomoc, asi ztratila vědomí, protože si víc nepamatuje,“ vysvětluje kamarádka. Kromě toho zachránila Bára například čtrnáctiletou Silvii, která je momentálně s těžkým poraněním v nemocnici ve Vídni, kam ji musel transportovat vrtulník.

A jak to Moravě po bouři vypadalo? Podívejte se do naší galerie.