Hudební svět je v šoku: Ve věku 39 let zemřel kytarista Rybiček 48 nebo Divokýho Billa
Novinkov.cz

Dnes má svátek Radek, zítra Leona


Hudební svět je v šoku: Ve věku 39 let zemřel kytarista Rybiček 48 nebo Divokýho Billa

Publikováno 1. 7. 2021
Autor:
+ 12 fotek+ 12 fotek

Do obrovského šoku se dnes probudil celý hudební svět, který se momentálně vzpamatovává z velmi smutné zprávy. V pouhých devětatřiceti letech zemřel zpěvák a kytarista Honza Štrup! Ten po dlouhou dobu účinkoval jako kytarista v předních českých kapelách, jako je například Divokej Bill, Rybičky 48 nebo Medvěd 009. Smutnou informaci o úmrtí Štrupa přinesl Kuba Ryba z kapely Rybičky 48, přičemž příčina smrti stále není známá.

 

„Před chvílí jsem se dozvěděl, že odešel Honza Štrup. Nebudu se rozepisovat o tom, jak jsme se poznali, co jsme spolu zažili a co se stalo, že jsme se posledních X let nebavili. Na to bude jednou čas s odstupem let až sepíšu paměti. Honza tam bude mít nezapomeunutelné místo. Pár let jsem ho měl jako bráchu, spoluhráče a spolupíče. On mě naučil, jak paří rockstár,“ napsal Kuba Ryba na svůj Facebookový profil.

Členové všech kapel, ve kterých Štrup působil, jsou v naprostém šoku a pochopitelně je zpráva o úmrtí jejich kamaráda velmi ranila. „Díky za společný hraní, hostování, zkoušení a za spoustu legrace a úžasnejch mejdanů! Nikdy nezapomeneme,“ uvedla oblíbená hudební skupina Divokej Bill. Podle Martina Raien Jeníka byl Štrup smíšek, snílek a hlavně rovný a důvěřivý člověk, který byl však poslední dobou velmi smutný a ze života unavený. Měl prý určité trable, ze kterých se chtěl dostat, ale měl strach, že mu nikdo nepodá pomocnou ruku. Jeník znal jeho minulost a právě proto si Štrup myslel, že ho „nevezme“.

Dodal, že temná stránka životních problémů předčila to pozitivní, co se v jeho životě odehrávalo a co ještě mohlo přijít. V pondělí dokonce nedorazil na poradu, přičemž Jeník cítil zvláštní chvění. Štrup nezvedal telefony a tak byli členové kapely nuceni zavolat jeho mamince, která o něj měla strach a bohužel o něm vůbec nic nevěděla. Dnes se členové kapely dozvěděli již zmíněnou smutnou zprávu.

Připomeňte si s námi Honzu Štrupa v naší galerii: