Jak princezna Kate řekla svým dětem, že má rakovinu? „Ujistila jsem je, že budu v pořádku“

Publikováno 23. 3. 2024

Král Karel III., který čelí podobným výzvám, vyjádřil obdiv k její odvaze a ocenil její otevřenost. Kate ve videu také hovořila o tom, jak s manželem Williamem před veřejným oznámením informovali své děti – George, Charlotte a Louise. Přiznala, že vysvětlit jim obtížnou situaci jim zabralo nějaký čas, ale snažili se jim to vysvětlit co nejsrozumitelněji a hlavně je ujistit, že bude v pořádku.

Chvíli mi trvalo, než jsem jim to všechno vysvětlila způsobem, který jim vyhovoval. Zároveň jsme je ujistili, že budu v pořádku,“ řekla Kate. „Jak jsem jim také řekla, cítím se dobře a každým dnem jsem silnější. Soustředím se na věci, které mi pomohou, aby se mi dařilo lépe. Abych uzdravila svou mysl, tělo i duši,“ dodala.

Princezná Kate také zdůraznila neocenitelnou podporu svého manžela Williama, který jí byl v těchto těžkých chvílích největší oporou. „Mít Williama po svém boku je pro mě velkým zdrojem útěchy a jistoty. Stejně tak láska a podpora, kterou mi mnozí z vás projevují. Znamená to pro nás opravdu hodně,“ uvedla za sebe a svého manžela.

Jaký typ rakoviny byl princezně diagnostikován, není veřejně známo. Vyzvala k respektování jejího soukromí a potřebě klidné léčby. Navzdory vážnosti situace princezna nezapomíná na povinnosti, které jí vždy přinášely smysl a radost, ale nyní se musí plně soustředit na své uzdravení.