Jaké číslo vidíte na obrázku? Odpověď není tak jasná, jak se z počátku zdá

Publikováno 21. 7. 2023
foto: twitter/@ikaveri

Obrázkové testy jsou na internetu velmi populární. Některé jsou určeny k odhalení naší osobnosti, jiné se zaměřují na testování naší vnímavosti. Někdy však mohou být odpovědi zavádějící, což vede k intenzivním internetovým diskusím. Jaké číslo se objevuje na tomto obrázku? Ne každému se podaří na tuto otázku odpovědět správně. Nezapomeňte však, že se jedná pouze o hru a je třeba k ní přistupovat s rezervou.

Jaké číslo je na tomto obrázku?

Uživatelka Twitteru @ikaveri se nedávno podělila se svými fanoušky o obrázek. Žena nabídla hru na určení skrytých čísel na obrázku a uvedla možné interpretace toho, co bychom na něm mohli vidět.

Podle výkladu @ikaveri by různá přečtená čísla mohla naznačovat problémy se zrakem, ačkoli to není pravidlem.

3246 – naznačuje dobrý zrak;
1240 – naznačuje krátkozrakost a rozdílnou sílu obou očí;
3240 – obě oči mají rozdílnou sílu;
1246 – může naznačovat dalekozrakost;
1244 a 1844 – mohou naznačovat zhoršení zraku související s věkem.


Přestože rozdíly ve čtení čísel na obrázku mohou být zajímavé, nezapomeňte, že se jedná pouze o hru a nemusí nutně svědčit o problému se zrakem. A jaké číslo se na tomto obrázku objevilo vám?

Co když na obrázku žádná čísla nevidíte?

To může znamenat, že máte potíže se soustředěním nebo že vaše schopnost rozlišovat tvary a barvy je omezená. Obojí může být důvodem k obavám a mělo by vás přimět k návštěvě očního lékaře. Odborník bude schopen provést komplexní vyšetření a poskytne vám přesnou informaci o stavu vašeho zraku. Pamatujte, že zdraví vašich očí je důležité, nezanedbávejte žádné signály, které by mohly naznačovat, že něco není v pořádku.