Jan Bendig s bratrem Marsellem klesli na totální dno: Schytali od diváků velkou kritiku

Publikováno 18. 6. 2024
Autor:
Foto: youtube.com / Koláž: novinkov.cz

Dne 1. ledna 1997, kdy Česká televize poprvé odvysílala vědomostní a strategickou soutěž AZ-kvíz, nikdo netušil, že se tento pořad stane ikonou českých televizních obrazovek. Nyní, téměř tři desetiletí po svém debutu, se vedení televize rozhodlo pro zásadní krok, který by mohl změnit celý vnímání této soutěže. Cílem je přilákat mladší diváky, což se však setkalo s rozporuplnými reakcemi veřejnosti.

V nedávném díle AZ-kvízu se představilo bratrské duo – zpěvák Jan Bendig a jeho mladší bratr, herec Marsell Bendig. Tito talentovaní umělci sdíleli dvě videa na sociálních sítích, což vyvolalo bouřlivou reakci mezi fanoušky. Někteří diváci byli šokováni a pobouřeni renovací show, jiní se jim vysmáli.

Tohle se stalo.

„Tenhle kvíz je nejextrémnější odpad, co kdy AZ-kvíz vydal. Děkuji. Na shledanou,“ napsal rozhorčeně uživatel Instagramu Johnny. Mnozí se ptali, zda jsou jejich koncesionářské poplatky opravdu utráceny za tento typ obsahu. „Za tohle jsou koncesionářské poplatky? Smutný!“ přidal se další uživatel sociální sítě Instagram.

Někteří komentátoři se nebáli přidat své vlastní humorné reakce. Jedna uživatelka napsala: „A jak často jste v pr**li? Pořád.“ Další divák Marek neváhal a přidal svůj nelichotivý názor: „Níž už klesnout nejde.“ Směsice ironických komentářů nebrala konce. Jeden sledující dokonce zavedl fiktivní otázku, zamýšlenou jako součást kvízu: „Který český hudebník zinscenoval útok sám na sebe, při kterém byl útočníkem posypán moukou, aby na sebe upoutal pozornost a zároveň se posunul do role oběti? Honzo, chcete odpovídat?“



Humor a sarkasmus se prolínaly i mezi dalšími komentáři. „Ten je vtipný jak hladká mouka na jeho saku,“ dodal Michal, čímž odkazoval na předchozí mediální incident s Janem Bendigem.

Celá situace ukazuje, jak těžké může být oslovit různé generace diváků jedním programem. Snaha Česká televize přilákat mladší publikum se nesetkala s univerzálním pochopením, ale naopak vyvolala polarizaci mezi tradičními fanoušky a novou cílovou skupinou. V této fázi je předčasné hodnotit, zda tento směr povede k oživení fenoménu AZ-kvízu, nebo zda se jednalo o nešťastný krok. Jedno je však jisté – přítomnost bratrů Bendigů na obrazovkách rozhodně nezůstala bez povšimnutí.

„Je možné, že se snažili oslovit mladší generaci tímto neobvyklým krokem, ale otázkou zůstává, zda to bylo správné rozhodnutí,“ zhodnotil situaci mediální expert. Požadavek udržet relevanci v dynamickém světě televizního vysílání je výzvou, se kterou budou muset tvůrci AZ-kvízu nadále pracovat.