Jana (21) Tchýně překročila všechny hranice. Tohle nechala udělat mojí dceři, bez mého vědomí

Publikováno 21. 7. 2023
Zdroj: freepik.com

Vícekrát se stalo, že prarodiče při držení svých vnoučat nerespektovali naše pokyny. Několikrát jsme se na ně rozzlobili, že si dělají „co chtějí“. Avšak jen velmi zřídka zacházíme tak daleko, že zakážeme babičce a dědečkovi setkávat se s našimi dětmi, aniž by… na ně dohlíželi.

Jedna mladá maminka se dostala do tohoto bodu, když její tchyně překročila hranici s její jen tříměsíční dcerkou. Matka vysvětlila, že od začátku měla s manželovou rodinou určité „kulturní rozdíly“, ale snažila se je nekonfrontovat, pokud se to netýkalo jejích dvou dětí.

Když její dcera dovršila tři měsíce, její tchyně trvala na tom, aby holčičce propíchly uši, protože v kultuře její rodiny bylo zvykem, že dívky nosily náušnice téměř od narození. Máma dívky s ní však nesouhlasila a odpověděla, že toto rozhodnutí učiní její dcera sama, když vyroste.

Máma s manželem po boku si myslela, že problém je vyřešen a rozzuřila se, když se dozvěděla, že ji tchyně neuposlechla: „Jednoho dne jsem nechala holčičku se tchyní. Když jsem ji po několika hodinách přišla vyzvednout, s překvapením jsem zjistila, že má dcera má na sobě náušnice! Omluvila se tím, že to udělala dítěti mé švagrové a všem dětem v rodině.”

„Měla jsem pocit, že porušuje moje hranice,“ řekla rozzlobená máma. „Okamžitě jsem vzala svou dceru a odešli jsme. Můj manžel byl stejně rozhořčený jako já a pohádal se se svou matkou. Teď ji nenecháváme s dětmi samou, zakázali jsme jí to,“ uzavřela máma a mezi námi, vůbec se nemýlí!