Její břicho bylo obrovské a všude měla modřiny. Lékaři udělali ultrazvuk a zůstali v šoku!

Publikováno 25. 10. 2023
Foto: facebook.com

Guillermina Garcia a její manžel Fernando měli problémy počít děti po dceři Juliette, ale velmi snili o tom, že jejich dcera bude mít bratra. Po absolvování léčby na otěhotnění zažijí lékaři šok, když se zblízka podívají na ženino bříško a uvědomí si, o co jde.

Po letech boje se Guillermina rozhodla vzít léky na plodnost a nakonec otěhotněla. Ale po interním rozboru porodní asistentky zůstali všichni v šoku – nejprve se ukáže, že Guillermina má modřiny na břiše z těhotenství – což samo o sobě není znepokojující a vzhledem k velikosti jejího břicha se lékaři rozhodli okamžitě udělat ultrazvuk.

Tohle se stalo.

Na obrazovce se objevilo dítě, pak další a další… Dohromady lékaři napočítali pět batolat. Guillermina věděla, že po užití léků na plodnost je riziko, že se jim narodí dvojčata, vysoké. Ale ona se toho nebála.

Těhotenství bylo pečlivě sledováno, aby se zajistilo, že děti i matka se mají dobře. Po 31 týdnech konečně nastal ten správný čas. Nošení tolika dětí vyžaduje pro tělo hodně námahy a může, podobně jako Guillermině, způsobit zlomeniny a modřiny v oblasti břicha.


Těhotenství trvalo přibližně 31 týdnů – takže si můžete jen představit, jak její břicho neúměrně narostlo a znehybnilo Guillerminu v posledních dnech těhotenství.

Narodilo se pět zdravých dětí

Děti přišly na svět císařským řezem, všech pět, tři dívky a dva chlapci, byli v pořádku.


Během porodu přišlo na pokoj osm lékařů, anesteziolog a asi tucet sester. Možná si myslíte, že atmosféra byla chaotická v poměru k počtu narozených dětí, ale ačkoli bylo v místnosti mnoho lidí, vše probíhalo v klidu a pohodě, každá fáze porodu byla řádně kontrolována.

„Bylo působivé vidět, jak všichni spolu vycházejí,“ řekla její matka na tiskové konferenci a pokračovala: „Vše fungovalo perfektně.“

Matce dovolili opustit nemocnici dva dny po porodu a děti musely zůstat asi šest týdnů, než zesílily natolik, aby se vrátily domů. Starší sestra, roční Julietta, se potěšila, když se jí pět sourozenců konečně přestěhovalo domů.

Chvála matce za boj

Jedna z Guillerminých doktorek Tracy Manuck pochválila její matku za náročnou práci, kterou prošla. Během tak náročného těhotenství si navzdory mnohým problémům ani jednou nestěžovala. Na otázku, jak se budou starat o všechny děti, odpověděla jen s úsměvem. „Nevím, ale jsem si jistá, že to bude v pořádku.“

Určitě to bude úplně jiný život, než na jaký byla rodina zvyklá. Jsme však naprosto přesvědčeni, že pro něj udělají maximum.