Královská rodina v šoku: Harry chce udělat něco, co mu nemusí královská rodina nikdy odpustit

Publikováno 4. 6. 2024

Harryho druhá kniha: Pohroma pro rodinné vztahy?

Objevily se spekulace o tom, že princ Harry připravuje druhou knihu o svém životě v královské rodině. Podle expertky na britskou monarchii Pandory Forsythové by to však mělo pro Sussexy fatální následky, co se týče vztahů s rodinou.

Ničivé důsledky by umocnil fakt, že král Karel III. a princezna Kate v tuto chvíli zápasí s rakovinou. Harry by tak prý zpřetrhat poslední pouto, které s příbuznými má. „V zásadě by se tím vrhli pod autobus, pokud jde o jejich důvěryhodnost. Pravdou je, že by si to i tak mnoho lidí přečetlo, takže pokud touží po penězích, je to určitý způsob, jak je získat,“ popsala podle britského deníku Express Forsythová. Už první kniha princi přinesla jmění.

foto: instagram.com

Finanční nezávislost versus rodinné vztahy

„Když vezmeme v potaz, že jsou nyní finančně nezávislí, neboť princova první kniha s názvem Náhradník si vedla zpočátku tak dobře, nevidím důvod, proč by to udělali,“ upozornila odbornice na královskou rodinu. Podle informací britského listu Daily Mail princ díky své první knize vydělal téměř 22 milionů liber (v přepočtu 638 milionů korun). Po vydání výbušných memoárů se ovšem Harryho vztahy se zbytkem rodiny ocitly téměř na bodu mrazu.


Harryho vztah s královskou rodinou je již delší dobu napjatý. První kniha, která odhalila mnoho citlivých detailů o jeho životě a vztazích v rodině, způsobila velké napětí. Druhý díl by mohl tento stav ještě zhoršit. Harry a Meghan se po odchodu z královské rodiny snaží vybudovat nový život v USA, kde se soustředí na své charitativní projekty a mediální činnost.

Královská rodina se mezitím potýká s vlastními problémy. Boj s rakovinou, kterým procházejí král Karel III. a princezna Kate, přináší další výzvy a stres. V této situaci by vydání další knihy mohlo být vnímáno jako neuvážené a neempatické.

Otázkou zůstává, zda princ Harry opravdu plánuje vydání druhé knihy a jaké budou její důsledky. Odborníci se shodují, že by to mohlo znamenat definitivní rozkol mezi ním a zbytkem královské rodiny. Jak se situace vyvine a jaké kroky Harry podnikne, bude s napětím sledovat celý svět.