Lesníci bijí na poplach. Pokud tohle uvidíte v lese, okamžitě jděte dozadu a odejděte

Publikováno 10. 5. 2023

Lesníci varují před nebezpečím, které může v lesích číhat. Nedávno oblétlo internet video z kamery umístěné v lese. Na videu je vidět, jak prasnice divočáka s mláďaty hledá potravu. Lesníci však zdůrazňují, že tato půvabná scenérie se může pro lidi změnit na nebezpečí.

Naléhavé varování

Lesníci z lesního inspektorátu upozorňují, že na jaře přibývají mladí divočáci v lese. Díky tomu jsou prasnice agresivnější a defenzivnější vůči svým potomkům, což představuje skutečnou hrozbu pro lidi, kteří se dostanou do takové situace.

„Svině vedoucí mláďata může být nebezpečná. proč? Jako každá samice, i ona bude bránit své potomstvo před hrozbou“ – zdůrazňují lesníci.

Lesníci proto apelují na všechny, kdo plánují výlet do lesa, aby byli opatrní a pamatovali na nebezpečí, které se může skrývat za půvabnými kulisami, které se kamerou podařilo zachytit.


Pokud narazíte na prasnici s mláďaty, zachovejte klid a ustupte, abyste zbytečně neriskovali.

Připomínají nám také, že les je divoké místo, kde mají zvířata své přirozené prostředí a je třeba je respektovat. Příliš blízký přístup k divočákům nebo jiné chování, které může narušit jejich klid a přirozený život, může mít nepříjemné následky.

Prohlédněte si video níže!