Libuše Švormová (88) se rozhodla ukončit velkou kapitolu svého života: Po 64 letech ukončila svoji kariéru

Publikováno 4. 6. 2024
Autor:
Foto: facebook.com

Od té doby uplynulo již 8 let, během nichž herečka ztvárnila nespočet rolí, které divákům vryly do paměti její nezapomenutelný talent a charisma. Její poslední představení se odehrálo v sobotu v Divadle Na Jezerce, kde ztvárnila roli v komedii „After Life“. Tento večer byl zásadní nejen pro ni, ale i pro její kolegy a fanoušky, kteří měli možnost ji obdivovat naposledy na prknech, která znamenají svět.

Principál Jan Hrušínský jí při této příležitosti poděkoval za roky příjemné spolupráce a přiznal, že se mu i kolegům bude stýskat. „Celý večer jsem měl před očima všechny její role, které v našem divadle za ta dlouhá léta sehrála,“ napsal Hrušínský na svém Facebookovém profilu. Toto osobní vyjádření mezi řádky skrývá hlubokou úctu a obdiv k Švormové, která ve svých rolích vždy zanechávala kus sebe.

Foto: facebook.com

Libuše Švormová se narodila v roce 1935 a již od mládí měla jasnou představu o své budoucnosti – stát se herečkou. V roce 1960 se přestěhovala do Pardubic, kde dva roky hrála v místním divadle a získávala první cenné zkušenosti na profesionální úrovni. Díky svému talentu a oddanosti umění se brzy stala členkou hereckého souboru Městských divadel pražských, kde působila od roku 1962 až do roku 1991. Její kariéra zde byla poznamenána mnoha významnými rolemi, které ji katapultovaly mezi elitu českého herectví.

V posledních letech jsme ji mohli vidět i v Divadle na Vinohradech, kde pokračovala v úchvatných výkonech, které uchvacovaly diváky všech věkových kategorií. Nyní, když se rozhodla ukončit svou divadelní kariéru, se otevírají nové kapitoly jejího života. Plánuje se více zaměřit na práci před kamerou a ztvárnit role v různých televizních seriálech nebo filmech, což by jí umožnilo pokračovat ve svém milovaném povolání v jiném formátu.

Foto: facebook.com

Ale ani to není vše. Švormová je také známá svou prací v dabingu, kde její hlas rezonuje v mnoha významných filmových a televizních produkcích. I když se blíží její 89. narozeniny, které oslaví v srpnu, stále je plná energie a odhodlání přinášet radost svým hereckým umem.


Tímto způsobem nám Libuše Švormová ukazuje, že i když jedna kapitola končí, další, plná nových možností a výzev, právě začíná. Její příběh je inspirací pro nás všechny, že ať už je náš věk jakýkoli, touha tvořit umění nikdy nezmizí.