Matka obviněná z pokusu o vraždu své malé dcery. Vyhodila 21měsíční dceru z okna

Publikováno 16. 6. 2024

Pondělní incident v Berlíně, kdy bylo 21měsíční batole vyhozeno z okna bytového domu, přinesl do popředí smutný příběh matky, která se dopustila násilného činu na svém vlastním dítěti. Policie oznámila, že podezřelou z tohoto činu je její vlastní matka, 41letá uklízečka Nicola K. Ačkoliv holčička přežila pád z výšky 11 metrů, její zranění jsou vážná a bude potřebovat dlouhodobou lékařskou péči.

Holčičku našla 26letá doručovatelka pizzy Edina L., která právě opouštěla budovu, když uslyšela hlasitou ránu. „Nevěděla jsem, co to bylo,“ uvedla pro deník Bild. Když se rozhlédla, spatřila přepravku pro kočky, ve které bylo těžce zraněné dítě. „Dítě bylo celé od krve a strašně plakalo,“ popsala svědkyně. „Chtěla jsem ji vzít do náruče a uklidnit ji,“ dodala, ale byla varována, aby dítě nezvedala z bezpečnostních důvodů. Pád zmírnil keř, což pravděpodobně zachránilo dítěti život.

Zásah policie a vyšetřování

Na místo dorazila policie a případ převzalo oddělení vražd. Zpočátku se domnívali, že dítě vypadlo z okna ve čtvrtém patře, ale po dalším vyšetřování bylo zjištěno, že dítě bylo vyhozeno z okna ve třetím patře. Matka, 41letá Nicola K., byla následně zadržena pro podezření z pokusu o vraždu. Podle policejního mluvčího Sebastiana Büchnera žena při výslechu nevypovídala a nyní je umístěna na psychiatrii, informuje web Spiegel.

Další vyšetřování ukázalo, že Nicola K. má další tři děti ve věku 9, 13 a 15 let, které již byly úřady odebrány a umístěny do dětského domova. Otec 21měsíční holčičky nedávno rodinu opustil, což situaci ještě zhoršilo.

Podobné případy agrese na dětech v rodinách nejsou ojedinělé a vyvolávají řadu otázek o psychickém stavu rodičů. Statistiky ukazují, že domácí násilí a agrese vůči dětem mají často hluboké kořeny v psychických problémech dospělých. Podle německých sociálních služeb je klíčové včasné rozpoznání rizikových faktorů a intervence.

foto: novinkov.cz

Německé úřady zdůrazňují důležitost prevence a vzdělávání v oblasti duševního zdraví. Právě prevence a včasná pomoc mohou zabránit tragédiím podobného rázu. Tento případ také upozorňuje na potřebu lepší spolupráce mezi sociálními službami, zdravotnickými zařízeními a policií.