Muž opustil svou manželku kvůli jiné ,,krásnější“. Život mu však dal tuto tvrdou životní lekci

Publikováno 28. 10. 2023
Foto: facebook.com

Muž nečekal, že svého rozhodnutí bude trpce litovat…

Toto je skutečný příběh muže, který opustil svou ženu kvůli „krásnější“. Zpráva, kterou napsal o rok později, když náhodou potkal svou bývalou manželku, je působivá.

„Život má opravdu tisíc otáček. Vždy nás překvapí a poučí. Před rokem jsem se rozvedl po dlouhém manželství. Opustil jsem manželku kvůli mladší, krásnější ženě.

Moje bývalá manželka byla tlustá. Byla ochablá, měla pokožku plnou celulitidy a strií, madla lásky na bocích a velké bříško, už se o sebe nestarala ani se nečesala, nebyla nalíčená a vždy nosila volná trička a šaty.

Nelakovala si nehty, málokdy se holila, nenosila podprsenku a povisla jí prsa: už mě zkrátka nelákala a už se mi na ní nic nelíbilo. Zůstala jen nostalgická vzpomínka na bujarou ženu, kterou jsem kdysi znal.


Tohle se stalo.

Dnes, přesně rok poté, co jsem ji opustil, jsem našel ženu, která byla kdysi mou manželkou.

Byla krásná, zářila, zhubla a už neměla boční pneumatiky ani bříško. Vlasy jí padaly po ramena, na plných rtech se jí vyjímala živá červená a na sobě měla šaty, které jí zvýrazňovaly pas a vypadaly jako šité výhradně pro ni. Nevypadalo to jako tělo matky, která měla tři krásné děti – mé děti.

Protože teď jsem tady sám a vzpomínám na to, že ta kila navíc, která měla, byla způsobena těhotenstvím našeho posledního dítěte. Ochablé břicho, které měla, protože se zotavovala z obrovského břicha, ve kterém mi devět měsíců nosila ty nejlepší dary, které mi život dal. Celulitida byla proto, že opustila tělocvičnu, aby zůstala doma a starala se o naše děti. Nestihla se ani učesat, natož ještě oholit či vytrhat obočí.

Vždy byla v pozadí nebo na třetím místě. Měla povislá prsa, ale byla hrdá na to, že kojila své děti až do věku dvou let. Podprsenku nenosila, neboť bylo praktičtější je rychle nakrmit. Veškerý čas trávila vařením, úklidem, žehlením. Usmívala se a cítila se šťastná se svou rodinou. Pro ni to byl ideální život.

Říkám vám to, protože vím, jaké to je mít v domě skutečnou ženu a ztratit ji. Všechno jsem zničil, ztratil jsem tuto úžasnou ženu. Hloupým způsobem jsem vyměnil skutečnou krásu za krásu vzhledu. Ale poučil jsem se. Chybělo mi pochopení a umět rozpoznat hodnotu ženy v domácnosti.

Nyní je s naším nejmladším synem Benjaminem, který má jen jeden rok. Ostatní vyrostly a už tolik času nepotřebují. Teď už se o sebe umí postarat a uvědomila si, že k tomu, aby se cítila výjimečně, nepotřebuje po svém boku nějakého „ducha“. Pokud jsem to nevěděl nebo nedokázal ocenit, někdo jiný to bude vědět.

Váž si své ženy, přítele. Protože skutečná žena nemá vždy dokonalé míry, ale má charakter!“