Myslela si, že zachránila opuštěného psa. Ale na veterině se ukázalo, že jde o velice vzácný druh ohroženého zvířete. Tohle se z něj vyklubalo

Publikováno 25. 6. 2023
Autor:

Milovníci zvířat opravdu nemohou vystát, když vidí zvíře někde bezmocně trčet a čekat na svůj osud. Ale naštěstí to pro toto zvláštní štěně dopadlo dobře.

Když Tory Chang během deštivého výletu ve venkovské oblasti viděl malého tvora uvízlého v bahně, nemohl ho tam jen tak nechat. Když tam dorazil, myslel si, že je to liščí mládě. Okamžitě zachránil nebohé, zmrzlé a osamělé zvíře a poté se obrátil o pomoc na For Fox Sake Wildlife Rescue.

Nebylo snadné určit druh zvířete

Po bližším prozkoumání fotek, které Tory organizaci poslal, si tým záchranářů všiml zvláštních rysů na obličeji, tlapkách a ocasu zvířete, které připomínaly kojota. Jeho další znaky však spíše naznačovaly lišku obecnou. Aby se potvrdila pravá identita, zvířecí organizace provedla lepší vyšetření a identifikaci. Museli ale ještě počkat, až zvíře, později pojmenované Yoti, bezpečně dorazí.

Štěně prošlo testem DNA

Po příjezdu do záchranné organizace Yotiin vzhled nepřestával mást její pečovatele. Vypadalo to spíš jako štěně než jako divoké zvíře, ale pro definitivní odpověď byl nutný test DNA. Organizace nemohla Yotiho z důvodu plné kapacity ubytovat, a tak byla přesunuta do jiné záchranné stanice, zatímco zvíře čekalo na test k určení jeho druhu.

(Otevřete si pokračování článku níže)