Napalmová dívka se po 50 letech dočkala posledního ošetření kůže. Neuvěříte, jak dnes vypadá!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Berta, zítra Jaromír

Svátek má Berta, zítra Jaromír


Napalmová dívka se po 50 letech dočkala posledního ošetření kůže. Neuvěříte, jak dnes vypadá!

Publikováno 30. 6. 2022
Autor:

+ 6 fotek+ 6 fotek

Fotografie, která obletěla celý svět. Nachází se na ní devítiletá kanadsko-vietnamská dívka, která se snaží utéct od bolesti kvůli popáleninám napalmem. Dívka, která se téměř stala obětí války ve Vietnamu, teď absolvovala poslední ošetření kůže.

Před 50 lety došlo k bombardujícím náletům, které zmíněné dívce navždy změnily její život. Fotografie, která byla vytvořena a na které dívka je, patří mezi nejznámější obrazy války ve Vietnamu. Tyto fotografie zachycují utrpení nevinných civilistů.

Phan Thi Kim Phuc (59), přezdívaná také „napalmová dívka“, nedávno podstoupila poslední ošetření kůže. Její zranění byla během války tak vážná, že si lékaři mysleli, že nemá šanci přežít. Její zdravotní stav se však po roce náročné léčby zlepšil a stabilizovat.

Phan Thi Kim Phuc měla to štěstí, že se ze svých zranění zotavila. Následně začala žít spokojený život a do roku 1992 bydlela ve Vietnamu se svým manželem. Nakonec se společně přestěhovali do Kanady, kde žijí až dodnes. Ačkoliv se uzdravila, bolesti neustávaly a tak se rozhodla podstoupit specializovanou léčbu. Jill Zwaibelová, lékařka z Miami, provádí tuto léčbu bez nároku na platbu.

Snímek napalmové dívky pochází z roku 1972 a byla vyfocena americko-vietnamským fotoreportérem Nickem Utem. Za tento snímek dokonce získal Pulitzerovu cenu. Jak dnes vypadá napalmové dítě Phan Thi Kim Phuc?

Podívejte se na její fotografie níže: