Nová mutace koronaviru delta plus: Roman Prymula prozradil, jak moc je nebezpečný a co bude dál
Novinkov.cz

Dnes má svátek Ivo, zítra Zbyšek

Svátek má Ivo, zítra Zbyšek


Nová mutace koronaviru delta plus: Roman Prymula prozradil, jak moc je nebezpečný a co bude dál

Publikováno 3. 7. 2021
Autor:

+ 7 fotek+ 7 fotek

Epidemie v Česku se začíná znovu zrychlovat a podle odborníků za to může právě mnohem nakažlivější mutace delta. Každý den v týdnu se nakazí více než 100 lidí. Od začátku epidemie se podle všech dostupných informací nakazilo již 1,667.608 lidí.

 

Momentálně se mluví o mutaci delta, která je prý mnohem agresivnější, avšak podle Romana Prymuly by mohlo jít už o finální podobu viru. „Není vyloučeno, že dojde k nějakým dalším změnám, protože přirozenou vlastností virů je mutovat,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz, přičemž se momentálně začíná mluvit o mutaci delta plus. Nejhůře je na tom momentálně Praha, kde je takzvané incidenční číslo zatím největší, téměř 27.

Vláda začíná momentálně zpřísňovat opatření, zpřísnil se způsob prokazovaní bezinfekčnosti a taktéž ohlásila zavedení povinných testů při návratu do ČR ze zahraničí. Roman Prymula tvrdí, že by se riziko šíření viru rozhodně nemělo podceňovat. Ba naopak by chtěl viru předcházet a právě kvůli tomu se pro portál životvčesku.cz vyjádřil následovně: „Myslím si, že podniky, které nemají povinnost antigenně testovat, tak by se měly zamyslet, když jejich zaměstnanci do prostorů přicházejí, jestli je po dovolených z prázdninových destinací otestovat. Protože pro podniky to může znamenat, že by si virus zanesly do firmy. Pak je to otázka vyššího procenta sekvenování. Na druhou stranu nám to sekvenování řekne, že daná mutace už tu je. Pokud jde o delta mutaci, tak je známé z jiných zemí, že je agresivnější než ostatní varianty viru, které tady byly,“ řekl pro zmíněný portál.

Mutace delta momentálně děsí každého, ale odborníci se domnívá, že může zmutovat ještě více a to do agresivnější a nebezpečnější podoby. „Všechno je možné. Hovoří se o tom, že mutace už dozrála do jistých změn a mluví se o mutaci delta plus. Není vyloučeno, že dojde k nějakým dalším změnám, protože přirozenou vlastností virů je mutovat,“ vyjádřil se pro portál životvčesku.cz

Navštivte naší galerii: