Oblíbená hračka zabila 17měsíční holčičku. Stačila chvilka nepozornosti! Matka nyní varuje ostatní…
Novinkov.cz

Dnes má svátek Roman, zítra Vavřinec

Svátek má Roman, zítra Vavřinec


Oblíbená hračka zabila 17měsíční holčičku. Stačila chvilka nepozornosti! Matka nyní varuje ostatní…

Publikováno 6. 5. 2022
Autor:

„Nemuselo se to stát…“

Trista Hamsmith, rodačka z Texasu, matka sedmnáctiměsíční holčičky jménem Reese, si jednoho dne všimla, že její holčička  těžko dýchá a je letargická. Bez váhání vzala dítě k pediatričce, která řekla, že všechno je to infekce horních cest dýchacích, která většinou postihuje ty nejmenší.

Krátce nato si Hamsmith všimla, že z jedné hračky zmizela malá kulatá baterie. Rychle dala fakta dohromady a svou malou dcerku okamžitě odvezla na místní pohotovost. Tam se potvrdily maminy obavy. Reese spolkla baterii, která už dítěti vypálila díru do jícnu.

Modlete se za Reese Hamsmith / Facebook

Nebylo času nazbyt. Dívka okamžitě operovala.

Když se zotavila, přišla domů…


Štěstí netrvalo dlouho

O pár dní později nastaly komplikace. Reese opět skončila v nemocnici.

,,Ukázalo se, že dceřin trávicí trakt má píštěl , vypálenou díru v průdušnici a jícnu. V důsledku toho jídlo a nápoje, které konzumovala, neskončily v jejím žaludku” , vzpomíná matka.

Nemocniční personál se ze všech sil snažil holčičce pomoci. Holčička byla krmena hadičkou a dýchala s respirátorem. Nevyhnutelná byla druhá operace, při které dívka dvakrát přišlo o životní funkce. Podruhé se jí stal osudným.

Další příběh, který skončil tragédií

Další 2letá holčička jednoho dne začala modrat a vracet krev. Teprve rentgenové vyšetření odhalilo mrazivou pravdu. Za všechno mohla spolknutá baterie.


,,Operovali ji 2 hodiny, ale lékaři nedokázali zastavit krvácení. Baterie byla zaseknuta v krční tepně na cestě do jícnu. V jeden moment bylo všechno v pořádku, v dalším momentě Brianne zemřela. Netušili jsme, kdy to spolkla.” – vypráví dědeček zesnulé dívky

Takové případy nejsou ojedinělé. O jakém měřítku mluvíme? Odhaduje se, že během 9letého období došlo k 11 000 úmrtím dětí způsobeným požitím baterií.

Obzvláště opatrní by měli být rodiče

Malé baterie jsou součástí mnoha různých každodenních předmětů – včetně hraček, se kterými si děti tak často hrají. Nejmladší, kteří mají ve zvyku dávat do úst různé drobnosti. Baterie, která připomíná bonbon, je pro ně většinou velmi lákavá.

Je třeba zvýšit informovanost rodičů o tomto problému. Baterie jsou obzvláště škodlivé při spolknutí. Elektrický proud z baterie se kombinuje se slinami. V důsledku toho vzniká hydroxid nebo žíravina – směs, která může popálit jícen a způsobit kolosální poškození lidského těla, často vedoucí ke smrti, zvláště když nereagujeme dostatečně rychle.

,,Děti umírají. Musíme udělat vše, co je v našich silách, aby se informace o smrti mé dcery dostaly k co největšímu počtu lidí, a vyvinout tlak na průmysl, aby zavedl změny na ochranu dětí.” – řekla matka tragicky zesnulé dívky v programu Today.

zdroj: somzena.sk