Obraz na stěně se začal najednou hýbat. Rodina se naprosto zděsila, když objevili, co se děje (VIDEO)

Publikováno 29. 8. 2023
Autor:

Obraz, který „ožil“?

Byl to obyčejný večer pro queenslandskou rodinu. V obývacím pokoji, tradičně zařízeném obrazy a dekoracemi, se náhle jeden z nich stal středem pozornosti. Obraz visící na stěně se začal nečekaně pohybovat. To, co se zprvu zdálo jako iluze, se stalo skutečností, rodina byla přesvědčena, že obraz „ožil“.

Rozhodli se prozkoumat zdroj těchto znepokojivých pohybů. Když posunuli rám, nebyli připraveni na to, co tam uviděli – za obrazem se skrývala velká krajta kobercová, připravená k dalšímu putování.

Nečekaná návštěva v domě

Pro mnohé obyvatele Austrálie není pohled na hada v domácnosti ničím neobvyklým, ale tento konkrétní plaz dokáže stále překvapovat. Krajta kobercová si jako svůj dočasný úkryt našla malý prostor mezi rámem obrazu a stěnou. Tento nečekaný přírůstek z říše plazů jasně ukázal, že při hledání úkrytu dokáže být mimořádně vynalézavý.

Majitelé domu nebyli na takové překvapení připraveni. Na pomoc jim přišli odborníci ze Sunshine Coast Snake Catchers 24/7. Na jejich facebookové stránce byly sdíleny záběry, na kterých odborník jemně odklonil obraz a odhalil hada. Jeho velikost byla ohromující a okamžik, kdy se had vynořil zpoza snímku, byl skutečně působivý.

Některá fakta o krajtě kobercové

Krajta kobercová, známá také pod názvem užovka kosmanovitá, je velký had z čeledi krajtovitých. Jejím přirozeným prostředím je Austrálie, Nová Guinea a souostroví Šalamounovy ostrovy. Přestože je známá svou schopností obývat různá prostředí včetně stromů, nenavštěvuje často interiéry domů.


Přestože celý incident skončil úspěšně, zůstane v paměti rodiny jako jedna z nejneobvyklejších událostí v jejich domě. Had byl bezpečně převezen zpět do svého přirozeného prostředí a obraz se vrátil na své místo – i když možná s určitým odstupem od zdi.