Obrovská tragédie v Česku. 3 měsíční miminko zemřelo. Tohle udělali tiší a klidní sousedi. Detaily

Obrovská tragédie v Česku. 3 měsíční miminko zemřelo. Tohle udělali tiší a klidní sousedi. Detaily

Publikováno 9. 9. 2023
Autor:
foto: facebook.com

Kriminální policie z Liberce vyšetřuje smrt tříměsíčního miminka. Podle dostupných informací by pachatelem měl být otec dítěte. V osudný den se údajně v domě konala oslava a sousedé slyšeli pláč dítěte.

Dům, ve kterém se odehrála obrovská tragédie, se nachází v klidné ulici ve vilové čtvrti. Sousedé se svěřili, že na oběd slyšeli pláč dítěte přes otevřený balkon. Nikdo ale neví, co se v osudný den stalo. „Policie nám nechce nic říct. Jen tvrdí, že to bylo ošklivé,“ řekla žena žijící v okolí.

Podle dostupných informací mělo v domě žít až devět nájemníků ukrajinského původu. Sousedé s nimi neměli žádnou špatnou zkušenost, někteří řekli, že je téměř nebylo ani slyšet. Jisté, že miminko bylo poraněno. O jaký rozsah šlo nebo co se mohlo odehrát, zůstává před sousedy zahaleno rouškou tajemství. Záchranáři se pokoušeli v sanitce ho oživit, ale bohužel dítě zraněním podlehlo. Informaci potvrdil i mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev:  “Mohu potvrdit, že jsme zasahovali v případě úmrtí nezletilé osoby.”

Mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský potvrdil, že se zabývají násilným trestným činem na nezletilé osobě  “K případu přišlo 8. července. Krátce po incidentu jsme na místě činu zadrželi podezřelou osobu, která čelí obvinění z obzvláště závažného zločinu vraždy. Zároveň jsme podali návrh na vzetí do vazby,” dodal. Pachateli v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody do výše 20 let.