Odborník odhalil záhadu Bermudského trojúhelníku a důvod, proč v něm mizí lodě

Publikováno 8. 9. 2023
Autor:
Foto: gettimages.com

Bermudský trojúhelník je nechvalně známá oblast v severním Atlantském oceánu, mezi Bermudami, Portorikem a Floridou, kde z dosud nevysvětlitelných příčin dochází k leteckým a lodním neštěstím, ale ik záhadným zmizením lodí a letadel. Tuto záhadu se snaží vědci vysvětlit již od 19. století.

Zatímco někteří tvrdili, že pod hladinou oceánu je ukryta gigantická vířivka, nebo že za zmizení může nestálé počasí v oblasti, jiní naznačovali, že se za nimi mohou skrývat mimozemské civilizace. Na základě nejnovějších poznatků se však zdá, že celá záhada má nakonec vědecké a logické vysvětlení.

Bermudský trojúhelník
Bermudský trojúhelník / gettyimages.com

Deník Mirror píše o odborníkovi, který tvrdí, že celá záhada Bermudského trojúhelníku se ukrývá v skalách pod hladinou.

Hledač minerálů Nick Hutchings v dokumentu Channel 5 Secrets of the Bermuda Triangle vysvětlil: „Bermudy jsou v podstatě mořská hora – je to podvodní sopka, která před 30 miliony let vyčnívala nad hladinou moře,“ říká odborník s tím, že sopka později erodovala a nad hladinou zůstal pouze její vrchol. „Máme několik vzorků jádra, které obsahují magnetit. Je to nejmagnetičtější přirozeně se vyskytující materiál na Zemi,“ dodává.

Hutchings v dokumentu provedl experiment s použitím kamene a kompasu. „Když jsme skálu položili na rovnou plochu a přešli nad ní kompasem, jehla se zbláznila,“ píše Mirror. Jak dodává, je to způsobeno tím, že horniny obsahují magnetit. „Můžete si jen představit, jak se staří námořníci plavili kolem Bermud. Muselo to být velmi znepokojující,“ dodal Hutchings.