Pašeračka Tereza doufala, že se dostane na svobodu - zdá se ale že má ale smůlu. Od soudu dostala tvrdou ránu!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Radek, zítra Leona


Pašeračka Tereza doufala, že se dostane na svobodu – zdá se ale že má ale smůlu. Od soudu dostala tvrdou ránu!

Publikováno 1. 7. 2021
Autor:
+ 12 fotek+ 12 fotek

Případ pašeračky Terezy, která byla v roce 2018 poslána do vězení na 8 let a 8 měsíců, sleduje opravdu mnoho lidí v celém Česku. Zatímco se před měsíci mohla Tereza radovat ze sníženého trestu a těšila se, že se dostane domů dřív, osud se s ní teď moc nemazlí. 

 

Naděje na svobodu znovu pohasla, protože Pákistánský soud ani v úterý nerozhodl, jestli Terezu H. pustí na svobodu. Tato mladá Češka , která už si za pokus odletět ze země s devíti kilogramy heroinu odseděla tři roky, se vrátí k soudu zase za měsíc. Ani na prstech levé a pravé ruky už nejde spočítat kolikrát se Tereza H. pokusila snížit svůj trest a kolikrát se upnula k nějakému datu, ve kterém by se mohla podívat znovu do Česka. Poslední pokus se odehrál toto úterý. Cesta za svobodou se mladé Češce, která se před třemi lety pokusila z Pákistánu propašovat devět kilogramů heroinu, odsouvá o další měsíc a tak Tereze nezbývá opět nic jiného než čekat a doufat, že se soud nad jejími činy smiluje a pošle jí domů.

„Podle informací naší ambasády v Pákistánu soud dnes opět nerozhodl. Další projednávání případu bylo nařízeno na 19. července,“ řekl Jakub Augusta z odboru komunikace ministerstva zahraničí. „Nadále platí, že zastupitelský úřad je s naší občankou v kontaktu,“ doplnil. Tereza během svého pobytu ve vězení vystřídala hned několik právníků, kteří jí slibovali svobodu, ale zatím se na ní nedostala. Teď má nového právníka, který opět věří, že u soudu uspěje a Tereza se tak podívá na svobodu. Podle jeho slov jsou její šance devadesáti procentní. Je ale také pravděpodobné, že se soud bude neustále odsouvat.

Jak Tereza dnes vypadá? Podívejte se do naší galerie: