Tato paterčata znal každý. Jejich nejobávanější tajemství ale zůstala všem skryta

Tato paterčata znal každý. Jejich nejobávanější tajemství ale zůstala všem skryta

Publikováno 26. 8. 2022

V květnu 1934 se na světě narodil první pár pěti dvojčat, u kterých bylo zdokumentováno, že se narodila zdravá.

Děti Elizire Legros a Olivy Dionne, Anette, Émilie, Yvonne, Cécile a Marie, se narodily v chatrči bez vody a elektřiny.

Jejich rodiče byli chudí farmáři, žili v prostých poměrech, ale narození dvojčat nám změnilo život: po zprávě o události je lidé začali zasypávat různými dárky.

Uskutečnily se však i jiné věci než dárcovství, což byl méně pozitivní vývoj: kanadská vláda odebrala děti rodičům s tím, že mohou lépe zajistit bezpečnost a blaho malých dívek.

Ve skutečnosti však sloužily k marketingovým účelům a také k lékařským experimentům. Představit si to dnešní hlavou je docela extrémní, ale úřady postavily naproti rodičovskému domu dům, ve kterém se o ty nejmenší starali lékaři a sestry a drželi je v neustálé péči.

Policisté zvenčí hlídali dům, obehnaný ostnatým drátem, aby zabránil dívkám v útěku, a nejen odvrátil zvědavce. Dívky byly každý den předváděny na terase davu. Navíc za prosklenou stěnou mohli návštěvníci sledovat, jak si malé slečny během dne hrají.

Je to docela neuvěřitelné, ale s tím vším vygenerovaly příjmy půl miliardy dolarů, což se ukázalo jako životně důležité pro stát Ontario během globální ekonomické krize.

Pokračování na další straně:

(Otevřete si pokračování článku níže)