Pavel: „Rusové si nezaslouží hrát.“ Připomněl ostudu z Prahy 2015

Publikováno 30. 5. 2024
foto: intagram.com
foto: intagram.com

Prezident Pavel se při setkání s českými hokejisty ostře vyjádřil k návratu Rusů na mezinárodní scénu. Připomněl incident z mistrovství světa 2015 v Praze, kde ruští hokejisté po finálové porážce od Kanady utekli z ledu ještě před hymnami. Tento skandál znovu otevřel otázku, zda Rusové mají mít místo na světových šampionátech.

Pavel vyzdvihl bojovnost českého týmu a zdůraznil, že takové chování, jaké předvedli Rusové, v hokeji nemá místo. Co se tehdy vlastně stalo? Jak reagovala veřejnost a hokejové autority? A jaké důsledky to mělo pro ruský tým?Šéf Mezinárodní hokejové federace, René Fasel, ihned reagoval: „To je nepřípustné! Nedostatek respektu k soupeři nebudeme akceptovat, vyneseme trest.“ Rusko za svůj čin zaplatilo pokutu ve výši dvou milionů korun. Tento incident vedl k výrazné kritice ruského týmu a zpochybnění jejich sportovních hodnot.

foto: youtube.com

Prezident Pavel ve svém projevu zdůraznil, že takové chování nemá v mezinárodním hokeji místo. Zmínil, že současný šampionát je kompletní i bez ruských a běloruských týmů, které byly vyloučeny kvůli invazi na Ukrajinu.

Současné politické a sportovní okolnosti komplikují jejich návrat na světovou scénu. Otázka, zda a kdy budou moci opět soutěžit na nejvyšší úrovni, zůstává otevřená.

[sc name="konecdruhestrany"]