Pejsek neustále utíkal z domu. Majitel ho jeden den sledoval, když však zjistil důvod, padl na kolena

Publikováno 25. 7. 2023

„Můj otec a Cesur mezi sebou měli zvláštní spojení. V posledních dnech jeho života Cesur přestal úplně jíst,“ vypráví Mehmetův syn Ali. Když Mehmet zemřel a jeho tělo se připravovalo na pohřeb, věrný pejsek se od něj odmítal pohnout.


Dokonce vedl pohřební průvod. Když začal ceremoniál, Cesur se usadil vedle rakve svého pána a hlavu měl po celou dobu skloněnou. Zároveň byl svědkem toho, když byl jeho pán pohřben.

Cesur nyní žije s Mehmetovým synem Alim, ale stále truchlí po svém původním pánovi. Po několika týdnech od pohřbu si Ali všiml, že po odchodu do práce se Cesur vždy snaží vyběhnout ven. Jednoho dne se Ali rozhodl Cesura sledovat a zjistit, kam každý den chodí.

Nakonec se ukázalo, že se jedná o Mehmetův hrob, kde jej jeho věrný přítel každý den navštěvuje.

Nikdo neví, kdy se Cesur ze svého smutku zotaví, ale mezitím je rozhodně v dobrých rukou milovaného syna svého majitele, který o něj pečuje se vší láskou na světě.


Sdílejte tento potěšující příběh se svými přáteli milujícími zvířata!

Desítky tisíc psů a koček každoročně skončí v útulcích, ať už kvůli zanedbávání, zneužívání nebo opuštění. Zvažte adopci před koupí. Navštivte místní útulky, každý pes nebo kočka si zaslouží spravedlivou šanci na milující domov.

Děkujeme všem andělům, kteří dávají pozor na malé a nevinné oběti krutosti a zanedbávání.