Plevel, který ničí rakovinné buňky. Klíčová zbraň v prevenci rakoviny prsu, střev a prostaty
Kopřiva dvoudomá je na Slovensku nejznámější a nejrozšířenější odrůda kopřivy. Dá se využít v kuchyni, kosmetice, ale především v lidovém léčitelství.
Kopřiva má velké spektrum účinků – čistící, detoxikační, posilující a stahující. Má antirevmatické účinky a úspěšně snižuje krevní tlak. Je vhodná pro diabetiky, protože snižuje hladinu krevního cukru.
Kopřiva se podává při léčbě chudokrevnosti, protože podporuje krvetvorbu, čistí krev a tak pomáhá při vnitřním krvácení. Je účinná také při léčbě chřipky, močových a dýchacích orgánů. Zvlášť na jaře, mladá kopřiva, pomáhá oživit metabolismus.
Lidé mají velmi dobré zkušenosti především s využitím kopřivového čaje při léčbě migrény. Při dlouhodobém užívání kopřivového čaje lidé také často úplně zapomenou, že někdy vůbec trpěli migrénou.
Kopřiva je velmi účinný přírodní lék i na kožní choroby, je výborná i pro zevní použití ve formě obkladů, na vyrážky, tvorbě lupů a při padání vlasů.
Od určitého věku se v lidském těle snižuje obsah železa. Dostavují se stavy únavy a vyčerpanosti, člověk se cítí starý a méně výkonný. Tehdy je nejlepší užívat čerstvou kopřivu, která obsahuje železo. Ta nám pomůže překonat tento těžký stav. Po kopřivové kúře se poměrně rychle cítíme tělesně lépe, vrací se energie a tvořivá síla, člověk začne i navenek viditelně vzkvétat.
Už ve starověku si kopřivu velmi ctili. Albrecht Durer (1471 – 1528) namaloval anděla, jak letí s kopřivou v ruce k trůnu Nejvyššího. Švýcarský kněz Kunzle poukázal ve svých spisech na to, že kopřiva by už dávno byla zničená, kdyby ji nechránila její „kopřivost“. Hmyz a živočichové by se už dávno postarali o její zánik.
Seznam nemocí, při kterých pomáhá léčit kopřiva:
– při chudokrevnosti
– při nedostatku mateřského mléka během období kojení
– při zánětech močových cest
– při zahlenění
– odstraňuje náchylnost k nachlazení
– při obtížném nebo krvavém močení a problémech s močovými cestami
– při ekzémech, psoriáze, akné
– při bolestech hlavy
– při vysokém obsahu cukru v krvi
– při alergiích (senná rýma)
– při rakovině žaludku se doporučuje pít denně vyšší množství kopřivového čaje
– při problémech látkové výměny a trávení
– při revmatu
Doufáme, že se vám článek líbil a informace v něm byly pro vás přínosem! Pokud ano, neváhejte se o něj podělit s přáteli. Přejeme vám pěkný den. Redakce
Sdílejte tento článek svým přátelům na Facebooku.
Nalezli jste chybu nebo překlep v článku? Napište nám ji na [email protected]