Po dlouhé nemoci odešla do nebe. Její manžel pak našel její skrýš, ve které bylo..
Novinkov.cz

Dnes má svátek Šárka, zítra Jaroslava

Svátek má Šárka, zítra Jaroslava


Po dlouhé nemoci odešla do nebe. Její manžel pak našel její skrýš, ve které bylo..

Publikováno 4. 6. 2022
Autor:

Vladislav stál sám poblíž nově vykopaného hrobu. Všichni, kdo se zúčastnili pohřbu jeho manželky Elvíry, se už trochu rozprchli, ale Vladislav vás nedokázal přinutit odvrátit zrak od malé hromádky země.

Uvnitř jsou čerstvě vymalované výběhy s malým provizorním pomníčkem zcela pokryty věnci. Myšlenky byly zmatené, vzájemně se přerušovaly a mizely nedokončené.

Vladislav se posadil na lavičku instalovanou u hrobu své ženy. Jak je Elechka. Proč jsi mě opustil? Jak se teď můžu probudit sám a usnout bez tebe?

Jak přežít den, aniž byste ani jednou slyšeli váš nakažlivý smích? Proč se tvé láskyplné ruce nikdy nedotknou mých vlasů a už mě nikdy neobejme s úsměvem a odstraníš všechny strasti a těžkosti?

To je špatně, Elechko, neměla jsi odcházet přede mnou. Muž si složil obličej do dlaní a tiše hořce plakal. Stejně jako v dětství, kdy jsem ztratil matku.

Vladislav a jeho manželka se potkali v ústavu, kde si na první pohled připadali jako jeden celek. Potkali se v ústavní jídelně, ocitli se u jednoho stolu. A nikdy se nerozešli.
Po vysoké škole se mladí oženili. V ubytovně podniku, kde se manželský pár po rozdělení usadil, dostali malý pokoj, ale novomanželé byli nesmírně šťastní.
Manžel tvrdě pracoval a brzy dosáhl značných výsledků.

(Otevřete si pokračování článku níže)

⇊ Článek si OTEVŘETE níže ⇊