Policie odhalila nelegálně otevřenou hospodu. Video ukazuje, jak hosté chtěli utéct přes kuchyň
Novinkov.cz

Dnes má svátek Norbert, zítra Iveta, Slavoj


Policie odhalila nelegálně otevřenou hospodu. Video ukazuje, jak hosté chtěli utéct přes kuchyň

Publikováno 1. 11. 2020
Autor:

Městská policie v Pardubicích v pátek večer odhalila na sídlišti Dukla restauraci otevřenou přes vládní zákaz provozu restauračních zařízení. Strážníci ve spolupráci se státní policií v hospodě zjistili osm lidí. Před okolím byla restaurace maskovaná, například okna měla zatemněná. Porušením vládního nařízení v době nouzového stavu bude řešit správní orgán.

 

Strážníci na Duklu vyjeli v pátek po 20:00 prověřit informaci, že restaurace údajně stále funguje. Zjistili, že do restaurace uvnitř rozsáhlého objektu vcházejí a vycházejí lidé přes dveře ubytovny. Zajištění bylo podle strážníků důkladné. Vstup se nacházel uvnitř domu za dvojími dveřmi. Zákazníci museli zavolat na telefonní číslo pro rozvoz jídla a prostor přede dveřmi hlídala kamera. „Restaurace měla okna zalepená neprůhlednou fólií, průchody na terasu zakrývaly pověšené deky a záclony. Navenek se vše tvářilo, že uvnitř je zhasnuto. Za zamčenými dveřmi do výčepu přitom světlo svítilo naplno a provoz běžel dál tajně,“ uvedl pro ČTK mluvčí strážníků Jiří Sejkora.
 
Když strážníci s policisty zaklepali na dveře restaurace, světla uvnitř podle něj zhasla a muzika přestala hrát. „Hosté se pokusili utéct z objektu druhým východem přes kuchyň a provozní prostory. I u tohoto východu však čekala policejní hlídka a hosty vrátila zpět do restaurace,“ uvedl mluvčí. V hospodě policisté našli nedopitá piva, nezaplacené účty na stolech. „Jeden ze štamgastů stále seděl za barem a policisty familiérně zdravil,“ řekl mluvčí. Dechová zkouška na alkohol vyšla u všech lidí v hospodě pozitivně. Provozovatel hospody podle strážníků tvrdil, že jde o ubytované hosty v přilehlé ubytovně, což ale nemohl doložit seznamem ubytovaných osob. „Navíc všichni hosté měli trvalé bydliště v blízkém okolí hospody,“ uvedl mluvčí. Na provoz restaurace se tak nemohla vztahovat výjimka pro provoz restaurace pro ubytované hosty. Policisté navíc dovnitř vstoupili před 21:00, kdy už by mělo být podle vládního nařízení vše zavřené.
 

⇊ Více v galerii ⇊


zdroj: extra.cz