Policie v roli hrdinů. Vyrazili dveře, aby se dostali do bytu důchodkyně. K čemu došlo

Publikováno 21. 7. 2023
Autor:

Jeho delší nepřítomnost a obavy sousedů

Sousedé starší ženy si všimli, že ji již delší dobu neviděli v okolí, ačkoli se normálně pohybovala. Znepokojovalo je také, že neotvírala na zvonek ani se je nepokoušela jinak kontaktovat. Zavolali proto na tísňovou linku a na uvedenou adresu okamžitě vyrazila policie. Po příjezdu na místo je přivítala 62letá sousedka, která do situace vnesla další světlo. Žena měla chronické problémy a nebyla schopna se pořádně pohybovat.

Byla proto velmi znepokojena tím, že ho již několik dní neviděla. Dveře bytu byly navíc zamčené, což přispělo k všeobecným obavám. Vzhledem k situaci se policisté rozhodli pokračovat v práci na vlastní pěst, aniž by čekali na příjezd záchranky. Okamžitě vyrazili dveře bytu, což se při zpětném pohledu ukázalo jako rozhodující. V jedné místnosti ležela na podlaze žena v bezvědomí. Přestože dýchala, nereagovala na žádné vnější podněty.

Řízení, komunikace, zdravotníci

Důkladné vyšetření ženy a jejího okolí odhalilo, že trpí cukrovkou. Proto byla okamžitě zahájena asistence a celkové zajištění bezpečnosti. To vše až do příjezdu sanitky. „Její dýchání bylo velmi slabé a sípala. Policisté proto otevřeli dýchací cesty a následně ženu uvedli do stabilizované polohy. Oběť neměla žádná viditelná zranění, což však nebylo podstatné. Její životní funkce byly nepřetržitě monitorovány až do příjezdu lékařského týmu.“

Video ukazuje, jak se policie rozhodla vyrazit dveře bytu. Ti však delší dobu kladli odpor, včetně kopnutí jednoho z členů týmu. Starší paní leží v pokoji se zataženými závěsy. Policista si nasazuje rukavice, kontroluje její životní funkce a stále ji volá. Zásah pokračuje komunikací s dispečinkem a dalšími složkami záchranného systému. Starší ženu nakonec záchranáři odvážejí na invalidním vozíku.