Policistům dali pokutu za špatné parkování. Takovou reakci ovšem rozhodně nečekali

Publikováno 31. 7. 2023
Autor:

Youtubeři udělují pokuty

Ve videu prezentovaném kanálem Endur dva weboví umělci pohybující se na kolech provázejí diváky ulicemi polského města. Zvláště zajímavá akce začíná v 7. minutě a 30. sekundě videa.

Tvůrci, kteří se stylizují do role městských strážníků, se rozhodnou „trestat“ policisty, kteří parkují svá policejní auta na místech, kde je zastavení a parkování zakázáno.

Překvapený policista

Strážník, který řídil, si neuvědomil, že jeho společníci nejsou skuteční městští strážníci, a dal se s nimi do řeči. Jeho překvapení bylo patrné, když mu jeden z youtuberů oznámil, že mu dávají pokutu za nesprávné parkování.

Přestože policista vysvětloval, že „jen přijel s lidmi na záchod„, tvůrci se nevzdali. Když policista požádal o „nějaký průkaz totožnosti“, jeden z nich ukázal… svůj studentský průkaz.

Youtubeři „potrestali“ policistu pokutou „10 squatů“. Bohužel místo toho, aby se vtipu usmál a projevil lítost nad svým nesprávným parkováním, zvolil policista jinou cestu. Beze slova se otočil a odhodlaně vyrazil směrem k nejbližší čerpací stanici.


Policistka to vysvětlila takto

Za zmínku stojí také komentář jiného policisty, který později zaparkoval na stejné čerpací stanici, rovněž v zákazu stání.

„Vidím, že se nudíš, ano? Nevidíte tu místo, kde by se dalo zaparkovat? Myslím, že ne. My na chvíli. Nemáte s námi slitování?“ – komentovala to policistka.

Na to jeden z tvůrců odpověděl: „Mohl bych se zeptat na totéž.

Otázkou zůstává, jak by tato policistka reagovala, kdyby na takovém místě viděla parkovat jiného řidiče s vysvětlením „jsem tu jen na chvíli“? Stačilo by to k tomu, aby se vyhnula pokutě?