POZOR! Používáte antibakterialní gely? Měli byste zbystřit pozornost! Toto jsou důvody, proč byste si měli dát pozor!
Novinkov.cz

Dnes má svátek Hanuš, zítra Justýna

Svátek má Hanuš, zítra Justýna


POZOR! Používáte antibakterialní gely? Měli byste zbystřit pozornost! Toto jsou důvody, proč byste si měli dát pozor!

Publikováno 1. 6. 2022
Autor:

Všude na nás číhají mikroorganismy od neškodlivých bakterií až po hnusné viry, plísně a malinké parazity. Původci infekcí jsou naprosto všude. Například až 20 % obyvatel planety je přenašeči zlatého stafylokoka. Tato bakterie vyvolává u člověka řadu jiných chorob – od banálních uhrů až po životu nebezpečný zápal plic či meningitidu.

To znamená, že pokud spolu s vámi v kanceláři pracuje více než 5 lidí, teoreticky jeden z nich vás může nakazit pouhým podáním ruky. To se týká i v dnešní době nezbytných věcí – pozorování ukázala, že na displeji telefonu se nachází 18x více bakterií než na záchodové míse.

Je jasné, že mytí rukou je jedním ze základních prvků hygieny. Jenže ne vždy máme k dispozici vodu a mýdlo. Jak si pomoci, když nemáte k dispozici vodu nebo se držíte za rukojeť v MHD? Co dělat, když si v supermarketu berete vozík, který v průběhu dne přejel více než 1000 rukama?

Antibakteriální gel:
Pro lidi, kteří zrovna nemají možnost umýt si ruce vodou byly vymyšleny antibakteriální gely. Základní antibakteriální složkou je v nich většinou líh, jenže ten má negativní účinky na pokožku. Výrobci mysleli i na toto, a proto se v nich kromě lihu nacházejí také přírodní oleje, výtažky z aloe vera a vitamín E.

(Otevřete si pokračování článku níže)

⇊ Článek si OTEVŘETE níže ⇊