Příběh zázraku: Jak starý sklad změnil obyčejnému muži celý život!

Publikováno 2. 6. 2024

Wade Ventura, 37letý muž z amerického Portlandu v Oregonu, měl opravdu velké štěstí. V aukci se mu podařilo vyhrát práva na věci v opuštěné skladovací jednotce. Cena? Přibližně 9 000 Kč. Co však našel uvnitř, by nečekal ani v nejdivočejších snech.

„Lidé si myslí, že to dělám tak dlouho, že jsem viděl všechno, ale nikdy předtím jsem takovou jednotku nenašel,“ řekl Wade deníku NYPost. Obyčejné věci do domácnosti vystřídaly luxusní kousky od značek jako Gucci nebo Coach. Boty, kabelky, kožichy a oblečení, většina ještě s visačkami. Jeden z kožichů se mu podařilo prodat za 35 000 Kč.

Co se skrývá za záhadným skladem?

Spekulace ohledně původu této sbírky jsou různé. Wade předpokládá, že žena, která věci nahromadila, mohla být závislá na nakupování a skladovala je zde, aby je schovala před manželem. Je také možné, že zemřela, aniž by rodině prozradila o existenci skladovací jednotky. Dohledání majitele je téměř nemožné, jelikož tyto jednotky se často pronajímají anonymně.

Wadeův nový život

Nález skladovací jednotky plné luxusních předmětů výrazně změnil Wadeův život. Jeho investice ve výši 9 000 Kč se proměnila v potenciální zisk přes 1,5 milionu korun. Ačkoliv Wade není v tomto druhu podnikání žádným nováčkem, takový nález ho překvapil.

Wade se již roky věnuje nákupu věcí z opuštěných skladovacích jednotek. Za posledních několik let zakoupil věci z přibližně 500 jednotek. „Velká část věcí je na vyhození,“ říká Wade, „asi 30 % věcí je nových, zbytek jsou použité věci.“ I přesto se mu podařilo vydělat zisk a tento nález jeho výdělky ještě zvýší.


Podnikání v nákupu věcí z opuštěných skladovacích jednotek je jako sázka do loterie. Nikdo dopředu neví, co se uvnitř skrývá. „Lidé mohou zkusit své štěstí,“ říká Wade. Tento příběh je důkazem, že někdy se vyplatí riskovat. Wadeho investice se mu v tomto případě mnohonásobně vrátila.


Nález skladovací jednotky plné luxusních značek je snem každého, kdo se zabývá nákupem z opuštěných skladů. Wade Ventura měl opravdu štěstí, které mu přineslo nejen finanční zisk, ale také nový pohled na život. Tento příběh ukazuje, že i v nejméně očekávaných situacích může člověk najít poklady.