Proč začínají lidé nad 40 let být častěji nemocní? Podívejte se, co na to slavný lékař

Publikováno 25. 3. 2024
Autor:


„Na tělo má vliv především to, s čím máme přímý kontakt, tím myslím především výživa, protože jídlo působí na tělo zevnitř. Pokud jsme zralí lidé, nad 40-50 let, musíme se postavit před zrcadlo a upřímně si přiznat, že nejíme správně.

Stravovat bychom se měli podle věku, pro srovnání jíme, jako by nám bylo 20, ale pro naše tělo to není vhodné. Lidé rádi svádějí vinu za své nemoci na vnější faktory, jako je stres, znečištění ovzduší atd. I ony přispívají ke vzniku nemocí, ale nejvíce tělu škodí nevhodná strava.


Ve většině případů může nesprávná výživa vést k cukrovce, onemocnění štítné žlázy a dně.

Musíme se naučit jíst přiměřeně svému věku. Nejlepší je jíst tolik, abyste měli po jídle stále mírný hlad. Jezte méně masa a více zeleniny. Je to vlastně velmi jednoduché. Zdraví je dostupné všem!

Každý věk vyžaduje něco jiného. Stejně jako bychom se měli v každé životní fázi zaměřit na jiné cviky, platí to i pro sestavování jídelníčku.

V tomto věku si většina lidí opět dokáže najít čas pro sebe. Ale musíte pochopit, že vaše tělo se mění – a to je v pořádku. Jak stárneme, přibíráme na váze. Základní myšlenkou je omezit příjem pouze o 100 kalorií denně. Věnujte ještě větší pozornost poskytování vysoce kvalitních potravin.

Klíčové živiny, které nyní potřebujete:

Vápník: Jak se blíží menopauza, hladina estrogenu začíná klesat a vápník se stává stále důležitějším. Je ironií, že z jídla, které jíte, vstřebáte méně vápníku, protože váš žaludek neprodukuje dostatek kyseliny, aby jej vstřebal. Zaměřte se na příjem 1 000 miligramů denně ve formě nízkotučných mléčných výrobků, doplňků stravy nebo jejich kombinace.

Vitamin D: Pomáhá tělu absorbovat vápník, udržuje imunitní systém silný, chrání před rakovinou prsu a tlustého střeva a dokonce zabraňuje ztrátě sluchu. Ale po dosažení 40 let začne hladina vitaminu D rychle klesat. Neexistuje způsob, jak získat dostatek vitaminu D ze stravy, protože jej obsahuje velmi málo potravin, proto je nejlepší jej doplňovat ve formě tablet.

Vláknina: Vláknina vás nejen zasytí na delší dobu, ale také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a riziko rakoviny tlustého střeva. Zkuste každý den jíst směs rozpustné vlákniny (z ovoce, zeleniny, ječmene a ovsa) a nerozpustné vlákniny (z celozrnného chleba a otrub).

Byly pro vás tyto informace užitečné? Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!


Sdílejte tento článek svým přátelům na Facebooku.

Nalezli jste chybu nebo překlep v článku? Napište nám ji na [email protected]