Riskovali svůj život pro mládě. Kluk a jeho přátelé předvedli nevídanou odvahu na okraji frekventované dálnice

Publikováno 3. 6. 2024

Nebezpečné rozhodnutí u dálnice

Joe a jeho přátelé se vraceli z víkendu, když si na okraji frekventované dálnice všimli něčeho nezvyklého. Bezbranné mládě losa se snažilo překonat zábradlí, ale jeho slabé a unavené nohy mu to neumožňovaly. Joe okamžitě pochopil, že musí zasáhnout, a zahájil odvážnou záchrannou akci, která mohla skončit tragédií.

Joe je vášnivý lovec a dobře věděl, jak nebezpečná situace to je. „Je totiž známo, že losí matky svá mláďata zuřivě chrání,“ vysvětlil. Joe a jeho přátelé rychle naplánovali, jak tele bezpečně dostat zpět k matce, aniž by ohrozili sebe nebo ostatní. Podle webu MadlyOdd se rozhodli rozdělit se a začít postupně zastavovat projíždějící auta.

Záchranný plán a klidné rozptýlení

Jakmile se doprava na obou stranách silnice zpomalila, matka losa nervózně přecházela sem a tam. „Stateční muži, kteří měli přívěs, zablokovali pohled matky na tele, aby ji na chvíli rozptýlili,“ uvedl svědek. Další auto provedlo stejný manévr na opačné straně silnice. Celý tento záchranný plán byl zaznamenán na videokameru a následně zveřejněn na síti YouTube.


Když byla matka losa zaměstnána, Joe přeskočil zábradlí a přiblížil se k vyčerpanému teleti. „Mládě jako by pochopilo, že mu chce pomoci, se k němu samo přiblížilo,“ popsal Joe situaci. Bez námahy přenesl mládě přes zábradlí, postavil ho na chodník a ustoupil, aby mu poskytl prostor. Matka losa bez váhání přijala své mládě zpět, přestože se dostalo do kontaktu s člověkem.

I když Joe není ve styku s divokou zvěří žádným nováčkem, tato situace pro něj byla výjimečná. „Uvádějí, že situace byla velmi nebezpečná,“ dodal odborník na divokou zvěř. „I když jeho akce vedla k dojemnému shledání, uvědomuje si, že vše mohlo dopadnout jinak,“ řekl Joe.