Simona Postlerová a její nemocný syn. Babička ostře promluvila: „To není moje věc.“

Publikováno 10. 5. 2024
Autor:
Foto: youtube.com/Koláž: novinkov.cz

V nedávné době došlo k nečekané tragédii ve světě českého filmu a divadla. Herečka Simona Postlerová, známá svými výkony na jevišti i ve filmu, a také jako hlasová herečka, zemřela v neděli ve svém pražském bytě. Co však událost ještě více zvýrazňuje, je skutečnost, že právě tehdy, kdy Simona Postlerová zemřela, její syn Damián, který trpí autismem, byl ten, kdo ji našel.

Damián, syn Simony Postlerové, byl diagnostikován s touto neurologickou poruchou, což znamená, že potřebuje speciální péči a podporu ve svém každodenním životě. Po smrti své matky se však objevil závažný otazník – kdo se bude starat o Damiána nyní, když jeho otec již není přítomen a jeho babička, Jana Postlerová, není ochotna na sebe brát tu zodpovědnost. V rozhovoru pro Blesk.cz Jana Postlerová uvedla, že nechtěla převzít odpovědnost za Damiána, protože má kolem sebe lidi, kteří by se o něj měli postarat.

Foto: youtube.com

Vztahy uvnitř rodiny jsou složité a existují nerozřešené konflikty. Jana Postlerová se naposledy setkala se svou dcerou před několika lety, a zdá se, že mezi nimi stále zůstávala nedorozumění.

Damián, který až do nedávné doby žil s matkou a navštěvoval stacionář, se nyní ocitá v situaci, kde je třeba zajistit mu adekvátní péči a podporu. Informace pro server eXtra.cz naznačují, že pokud se nenašel nikdo v rodině, kdo by se o Damiána postaral, mohl by být přesunut do ústavu.

Foto: youtube.com

Celá situace kolem smrti Simon Postlerové a pečování o jejího syna Damiána vyvolává mnoho dojemných otázek a dilemat. Jak se zachová rodina v tomto obtížném čase? Kdo převezme zodpovědnost za Damiána, mladého chlapce zasaženého autismem? Jaké budou dopady této tragédie na Damiánův život a budoucnost?


Tento příběh plný emocí a nejistot se dotýká mnoha lidí a přináší nám výzvu, jak se postavit tváří v tvář nepředvídatelným událostem a jak najít sílu a solidaritu v časech zkoušek. Sledujeme, jak se tato složitá situace rozvíjí a doufáme, že Damián najde lásku a péči, kterou potřebuje, aby mohl žít šťastný a naplněný život.