Svou vlastní smrt předpověděla na den přesně: Helena Růžičková by oslavila 85. narozeniny
Novinkov.cz

Dnes má svátek Radek, zítra Leona


Svou vlastní smrt předpověděla na den přesně: Helena Růžičková by oslavila 85. narozeniny

Publikováno 2. 7. 2021
Autor:
+ 8 fotek+ 8 fotek

Byla to excelentní herečka, ženská od rány, milující matka, která měla srdce na pravém místě a také uznávaná věštkyně, které nikdy nevadilo říct komukoliv do očí to, co si zrovna myslí. Lidé milovali její energii a hlavně upřímnost. Tak nejčastěji vzpomínají na zesnulou Helenu Růžičkovou její kolegové a blízcí přátelé, zmiňuje portál zeny.iprima.cz

 

Většina televizních diváků ji může znát především z komedií Slunce, seno.. Herečka, kterou každý milovat, neměla vůbec jednoduchý život. Stejně jako její matka, i ona měla perfektní smysl pro budoucnost a věštecké schopnosti. Její matka dokonce předpověděla i bombardování Prahy v roce 1945. Výklad Růžičkové častokrát do puntíku seděl a její kolegové ji často kvůli němu navštěvovali. Například Haně Zagorové předpověděla, kdy pozná svou životní lásku – tenkrát předpověděla, že se to stane v jejích šestatřiceti letech. Předpověděla dokonce, že to bude zpěvák, ale nebude Čech. Jak řekla, tak se stalo. Martě Vančurové dokonce předpověděla, že bude bojovat se zákeřnou chorobou. A skutečně, o deset let později jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Zpěvačku Naďu Urbánkovou varovala před autonehodou. Stejně jako u všech předpovědí, i tato se vyplnila. Její předpovědi se vyplnily například i Yvettě Blanarovičové, Františku Ringovi Čechovi či Jirku Hrzánovi.

„Věděla jsem, že přijdou v roce 2002 povodně, že můj kamarád, herec Jirka Hrzán bude mít krátký život, anebo když jsme točili Slunce, seno a pár facek a kvůli neustálému deštivému počasí nebylo vůbec jisté, zda se to vůbec stihne dotočit, že nakonec všechno dobře dopadne a film bude mít úspěch,“ pochlubila se portálu zeny.iprima.cz půl roku před svou smrtí.

Stejně jako uměla předpověď budoucnost svých kolegů, dokázala předpovědět i tu svou. Byla těžce nemocná, bojovala s rakovinou a dalšími problémy, vážila jen šedesát kilogramů, seděla na invalidním vozíku a nosila paruku. „Nebýt toho, kolik jsem předtím vážila, tak už tady s vámi nesedím. Rakovina mi sežrala šedesát kilo. Přežila jsem jen díky tomu, že jsem měla nadváhu,“ sdělila otevřeně pro zeny.iprima.cz „Sama sobě jsem si budoucnost nikdy nevěštila, protože se to nemá. Výjimku jsem udělala, až když jsem onemocněla. Vím, že na rakovinu nezemřu, příčina bude jiná a už také vím, kdy odejdu za mými Jiříčky (manžel a syn, pozn. red.),“ uvedla s ledovým klidem. Její věštba se vyplnila – zemřela na selhání ledvin.

Na poslední vzpomínky ve formě fotografií se můžete podívat do naší galerie: