Takhle si začala vařit ranní kávu. Přestala mít problémy se štítnou žlázou, střevy a…

Publikováno 16. 3. 2024
Autor:

Žaludovou kávu si již staří Slované cenili pro její lahodnou chuť, ale také pro její výrazný dietetický účinek, kterému se připisoval uklidňující a posilující účinek na žaludek, játra a slezinu. Používal se při střevních potížích a poruchách trávení při oslabení organismu.

Pomáhá také při menstruačních potížích, upravuje zažívací potíže, pomáhá při léčbě vnitřních i vnějších hemoroidů, stabilizuje krevní tlak a snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů.

Věděli jste, že existuje žaludový nápoj podobný kávě, který má velmi pozitivní vliv na štítnou žlázu?

Tento léčivý nápoj navíc může pomoci zlepšit krevní obraz a blahodárně působit na celý organismus.

Nejlepší je, že je velmi jednoduchý na přípravu a chutí připomíná oblíbený ranní nápoj, žaludovou kávu.


Pro začátek si připravte malou zásobu mletých žaludů a vařte jednu čajovou lžičku denně. Lidem s anémií se doporučuje dělat to dvakrát denně a již po týdnu zaznamenáte výrazné zlepšení funkce štítné žlázy.

Jak udělat žaludovou kávu

Potřebuješ:

Zralé ovoce je třeba nejprve upéct, oloupat a poté rozemlít ve výkonném mixéru.

Při přípravě nápoje dáme vařit vodu, přidáme lžičku mletých žaludů a vaříme deset minut. Nápoj sceďte a můžete pít.

Poznámka Pokud si chcete usnadnit práci, můžete si koupit již hotový prášek z kávy žalud. Můžete to získat online.

Do nápoje můžete přidat trochu cukru nebo mléka, ale nejlépe je pít bez jakýchkoli přísad.To je recept ženy, které se pravidelným užíváním tohoto nápoje podařilo výrazně zlepšit své zdraví, zejména štítnou žlázu, anémii a kosti zdraví.

Žaludový nápoj zlepšuje krevní obraz, léčí anémii (žalud je výborným zdrojem železa), ale také snižuje bolesti kostí a kloubů, zejména u žen nad 40 let.

Pomáhá také při menstruačních potížích, upravuje zažívací potíže, pomáhá při léčbě vnitřních i vnějších hemoroidů, stabilizuje krevní tlak a snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů.

Věda již prokázala, že žaludy obsahují řadu účinných látek, které nejsou dostatečně využívány ve farmaceutickém průmyslu, z nichž nejdůležitější jsou obrovské množství železa, mědi, fosforu a draslíku.

Jsou pro vás tyto informace užitečné? Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!